Käärid (roostes). Foto: Flickr

Kanada peaministri Justin Trudeau pisarate piirini viinud 11-aastase moslemist tütarlapse vastu on politsei teate valguses osutunud valeuudiseks.

Kõnealune laps väitis läinud reedel, et teda ründas Torontos meesterahvas, kes tahtis lõigata katki ta hijabi ehk islamisõnumit edastava pearäti.

Trudeau pöördus otsekohe avalikkuse poole ametliku palvega, et "me kõik täna ja iga päev endale meelde tuletaksime, et me suudame olla paremad kui see [intsident kääridega]."

Ta avaldas "südamest" kaastunnet "väikesele tüdrukule, keda rünnati – näib, et tema religiooni pärast."

Rünnaku mõistsid otsustavalt hukka ka Ontario provintsi peaminister ja Toronto linnapea.

Selle nädala alguses kinnitas Toronto politsei siiski, et väidetav rünnak ei leidnud iial aset ning uurimine on lõpetatud.

Politsei rõhutas samas, et tütarlast ei võeta vähimalgi määral vastutusele ning lisas, et vihakuritegusid puudutavad valeuudised on "üsna haruldased."

Läinud aastal väitis 14-aastane neiu Austrias, et teda rünnati ning ta visati hijabi pärast rongirööbastele. Hiljem selgus turvakaamerate salvestustest, et moslem valetas.

Ühendriikides tegi taolise tembu Michigani ülikooli islamiusku tudeng, kelle väitel keegi valge mees ta pearätti põlema proovis panna. Ka selle väite valelikkuse paljastasid salvestised.

Videoreportaaž Vao külast: kõigile oleks parem, kui süüdlane üles leitaks