Kirjapomm USA postimuuseumis. Foto: Wikipedia

Loetud päevad enne USA vahevalimisi on prominentsete liberaalide kirjakastidesse hakanud laekuma algelised postipommid, kirjutab TruNews.

Vaatlejate hinnangul võib tegemist olla katsega lavastada “vastikuks” president Donald Trumpi ja vabariiklaste toetajad olukorras, kus tagasilööki on andmas taktika suunata Ühendriikide peale lõunast potentsiaalsetest piiriületajatest koosnevaid karavane.

Nagu TruNewsi saatejuhid oma videoanalüüsis esile toovad, on pakkide teekond postkastidesse USA postiteenistuse eripärasid arvestades arusaamatu.

Mitmetelt ümbrikutelt paistab, et postituse eest ei ole tasutud – margid on puutumatud. Lisaks on teada-tuntud fakt, et postitöötajad skaneerivad pakid enne nende teeleläkitamist läbi.

Ükski pomm pole plahvatanud ning võib-olla polnud nad selleks ka võimelised.

Tähelepanu on juhitud ka tõsiasjale, et endalegi “pommi” saanud peavoolu meediakanal CNN ei korraldanud töötajate kaitseks koheselt evakuatsiooni, vaid kutsus kohale kaameramehed ümbrikut filmima ja asja suure kella külge panema.

Esimesena sai postipommi miljardärist avatud piiride aktivist George Soros oma koju New Yorgi lähistel – majast kaugele teeveerde, kus vanahärra väidetavalt vaatamas käib, mida kirjakandja talle toonud on.

Veel said pomme Hillary Clinton, Barack Obama, endine CIA direktor John Brennan, tuntud demokraadist vägivallaõhutaja USA kongressis Maxine Waters ja teised.

Vaid paar tundi pärast esimese postipommi avastamist Sorose postkastist avaldas The New York Times juba juhtkirja-tasemel arvamusloo miljardäri poja Alexandri sulest – ZeroHedge’i hinnangul võibolla kõige kiiremini kirjutatud, toimetatud ja avaldatud op-ed läbi aegade.

Alexander Soros süüdistas oma artiklis president Trumpi “oponentide demoniseerimise poliitikat”, mistõttu on nüüd ohus tema isa, juudid laiemalt, Obamad, Clintonid ja teised progressiivsed prominendid.

“Meid neelav vihkamine”, kõlas noore Sorose kirjatüki pealkiri.

Valik pommisaajaid (ülevalt vasakult): näitleja Robert De Niro, endine USA president Barack Obama, endine USA välisminister Hillary Clinton, miljardär George Soros ja (alt vasakult) endine USA asepresident Joe Biden, endine demokraatide rahvuskomitee juhataja Debbie Wasserman Schultz, endine CIA direktor John Brennan ning demokraadist kongressiliige Californiast Maxine Waters. Foto: Scanpix