„President peab kohtuma oma kaasmaalastega, inimestel peab olema võimalus suhelda oma presidendiga,“ ütles Poola president Andrzej Duda, kes alustas 10. mail toimuvate presidendivalimiste eel oma kampaaniat.

Poola president Andrzej Duda alustas 10. mail toimuvate presidendivalimiste eel oma kampaaniat kõnega, milles tänas kõiki oma toetajaid suurepärase vastuvõtu ja sõbraliku õhkkonna eest. 

Duda rõhutas oma kõnes, kui väga tänulik ta on valitseva partei Õigus ja Õiglus (PiS) toetuse ja selle esimehe Jarosław Kaczyński, peaministri Mateusz Morawiecki ja eelmise peaministri Beata Szydło kiituse ning heade sõnade eest.

„Eriti liigutav oli kuulata Jarosław Kaczyńskit, kes meenutas Poola riigi teenistuses olemist koos oma kadunud venna, president Lech Kaczyńskiga," ütles Duda.

President Duda kinnitas, et tema jaoks on kõige olulisem poolakate heaolu ning tema kõige olulisem missioon ja eesmärk on tõsta Poola kodanike elatustaset. Presidendi sõnul seisab riigil ees hulgaliselt väljakutseid, muuhulgas näiteks pensionäride toetamine ning Poola justiitsreformi lõpule viimine, millega tagatakse riigile aus kohtupidamine ausate ja sõltumatute kohtunikega.

Duda teatas, et plaanib valijatega kohtumiseks sõita läbi kogu Poola.

„President peab kohtuma oma kaasmaalastega, inimestel peab olema võimalus suhelda oma presidendiga," ütles ta.

Ühtlasi viitas ta poliitilisele lõhestatusele kogu riigis ja kutsus inimesi üles austama üksteise vaateid ning arvamusi. Tema sõnul kuuluvad erinevad vaatenurgad demokraatia juurde. „Ilma selleta, ei saa me rääkida demokraatiast," sõnas ta.

Hüüdega: „Elagu Poola!" lõpetas ta oma kõne, mis levis kiiresti sotsiaalmeedias ja kujunes äärmiselt populaarseks.

2016. aasta lõpus kuulutasid Poola katoliku piiskopid ja president Duda Jeesus Kristuse Poola kuningaks ning palusid tal valitseda oma riigi, rahva ja selle poliitiliste liidrite üle.

Krakowis toimunud tseremoonia käigus palvetasid piiskopid ühes Poola rahvaga: "Surematu ajastute kuningas Jeesus Kristus! Meie, poolakad, seisame Su ees ning tunnistame Sinu valitsust, alistume Sinu seadusele ning usaldame Sinu kätte oma kodumaa ja kogu rahva."

"Me ütleme lahti kuradist ja kõigist tema tegudest. Me usaldame Sinu kätte Poola rahva ja Poola juhid. Kasutagu nad oma meelevalda õiglaselt ja ausalt ning vastavuses Sinu käskudega," vahendas Breitbart.

Piiskopid ja president kuulutasid Jeesuse Kristuse Poola kuningaks