Francois-Henri Pinault abikaasa, näitleja ja modelli Salma Hayek Pinault'ga. Foto: Bigstockphoto.com

Prantsuse moegigandid Pinault perekond ja Arnauld perekond on lubanud toetada eilses tulekahjus osaliselt hävinud Jumalaema kiriku taastustöid. Nendega liitusid L'Oreali suuromanik Bettencourt Meyers'i perekond ja prantsuse kütusefirma Total.

Prantsusmaa president Emmanuel Macron lubas koheselt peale tulekahju kustutamist Jumalaema kiriku täielikult taastada. Selle kinnituseks algatati kampaania, kuhu panustavad nii eraisikud kui Pariisi linn.

Francois-Henri Pinault on rahvusvahelise luksusbrände koondava Kering Grupi tegevjuht ja esimees. Pinault perekond on lubanud mitte ainult Prantsusmaa, vaid ühe Euroopa sümboli taastamiseks loovutada 113 miljonit eurot.

Keringi gruppi kuuluvad maailmakuulsad kaubamärgid nagu Gucci, Yves Saint Laurent, Balenciaga, Alexander McQueen, Bottega Veneta, Boucheron, Brioni ja Pomellato.

Arnauld perekond on taastustöid lubanud toetada 226 miljoni euroga. Bernard Arnauld juhitud LVMH Gruppi (Moët Hennessy Louis Vuitton SE) kuuluvad moebrändid nagu Dior ja Louis Vuitton. Samuti mitmed šampanja- ja konjakimargid, näiteks Moët & Chandon ja Henessey.

The Forbes hindas sel aastal Bernard Arnauld rikkuselt maailma neljandaks meheks. Tema vara suuruseks arvatakse 98,1 miljardit USA dollarit.

Peale Arnauld avaldust liitus toetajatega ka Prantsuse kütuse- ja gaasihiid Total S.A, kelle möödunud aastane müügitulu oli rohkem kui 209 miljardit dollarit.

200 miljonilise panuse annab ka maailma rikkaim naine (Forbesi andmetel) Francoise Bettencourt Meyers, kelle perekonnale kuulub 33-protsendiline osalus ilutoodete firmast L'Oreal. Francoise on firma asutaja Eugène Schuelleri lapselaps.

Pariis on eraldanud linna kriisifondist 10 miljoni euro suuruse rahasumma.

Kui raha õnnestubki kokku saada, siis katedraali taastamine võtab aega aastaid kui mitte kümnendeid.

Suurem kahju õnnestus tuletõrjujatel ära hoida ja praeguseks on osa reliikviaid, teiste seas Kristuse okaskroon, õnnestunud päästa.

Allikas: BuzzfeedNews.com ja The Insider

Toimetas Lennart Käämer