Mida nad seal sosistavad? Foto: Pressmaster/Bigstockphoto.com

Unisel suvisel ajal ehk augusti alguses meisterdas Prantsuse valitsus määruse, millega viis nn vihakõne eest karistamise võimalused ja põhjused täiesti uuele tasemele.

Sisuliselt tähendab määrus, et inimesed ei või isegi eravestlustes öelda midagi, mis homo- või transseksuaalidele laimu või solvanguna võiks tunduda.

Karistust kartes tuleks vältida ka ütlusi, mis edendaks homo- ja transseksuaalide diskrimineerimist Prantsusmaal, kirjutab LifeSiteNews.

Nn sooidentiteedi suhtes solvavate sõnade kasutamise defineerimiseks on tuletatud sõna "transfoobia".

Prantsusmaal on diskrimineerimise-vastaseid seadusi vastu võetud ja täiustatud juba alates aastast 1972 ning uue määrusega on viimati kehtinud trahvimäärasid kahekordistatud ning lisatud kohustusliku ümberõppe võimalus.

Seaduse sõnastust on kõpitsetud avardamaks seda homo- ja transfoobia ilmingutele "mitteavalikus" sfääris ning otsuseid võib langetada lihtne politseikohus.

Karistuste valik sisaldab ka võimalusi keelata kodanikele sellise relva omamist või kandmist, mis eeldab kuni kolmeks aastaks väljastatavat luba.

Ka tuleb kõne alla relvade või "asjade" konfiskeerimine, millega seaduserikkumine sooritati või seda kavandati, või mis rikkumisest tulenesid.

Mis puudutab ümberõppe kursusi, siis neid on Prantsusmaal avaliku vihakõne juhtude puhul juba rakendatud.

Kursuste teemade hulgas on poliitiline korrektsus.