Pilk Brasiilia lehtedele pärast president Bolsonaro vannutamist ametisse. Foto: Scanpix

Alanud aasta avapäeval Brasiilia uueks presidendiks vannutatud Jair Bolsonaro väljendas koheselt kavatsust juhtida maad piibellike põhimõtete valguses ning kaitsta perekonda "poliitilise korrektsuse" ning "destruktiivse" sooideoloogia eest.

Oma kõnes rahvaesindajaile tõotas Bolsonaro, et "me kavatseme ühendada rahva, väärtustada perekonda, respekteerida religioone ja meie judeo-kristlikku traditsiooni, võidelda sooideoloogiaga [ja] säilitada oma väärtusi," vahendab LifeSiteNews.

"Brasiiliast saab taas ideoloogia ahelatest vaba maa," ütles Bolsonaro ja lisas, et võttis valimiskampaaniat pidades kuulda "häält tänavailt" ning pühendus sõnaselgelt "Brasiiliale ennekõike ja Jumalale üle kõige."

Uus president tõi esile Brasiilias aastatepikkuse sotsialistliku valitsusmudeli vältel aset leidnud moraalse kollapsi, mis on muuhulgas väljendunud kuritegevuse plahvatuslikus kasvus ning homoseksuaalsuse ja sooideoloogia demonstreerimises riiklikult rahastatud paraadidel, aga ka koolihariduse kontekstis.

"Vastutustundetus on toonud kaasa meie ajaloo suurima eetika-, moraali- ja majanduskriisi," kirjeldas Bolsonaro olukorda riigis ning viitas vajadusele teha pöörde saavutamiseks ränka tööd.

"Täna asetan ma end terve rahva ette – päeval mil me hakkame end vabastama äraspidistest väärtustest, suurest valitsusest ja poliitilisest korrektsusest," ütles Bolsonaro hiljem presidendipalee ette kogunenud rahvahulgale.

"Me ei või lubada destruktiivsetel ideoloogiatel lõhestada brasiilia rahvast – ideoloogiatel mis hävitavad meie väärtusi ja traditsioone, hävitavad meie peresid, mis on meie ühiskonna alus," ütles president ja kutsus kõiki üles "alustama liikumisega… et panna taas paika eetilised ja moraalsed standardid, mis muudavad Brasiilia."

Omalt poolt kinnitas ka Bolsonaro valitsuse uus naiste-, pere- ja inimõiguste minister Damares Alves, et lähtub eelseisvas töös oma kristlikest tõekspidamistest.

"Kui ma kõnelen elust, siis pean ma silmas elu alates eostumisest," täpsustas ta muuhulgas.

Puudutades ka Brasiilias eelmise homolembelise valitsuse ajal vohanud seksiturismi ja laste kuritarvitamist, andis ta märku: "Tähelepanu, pedofiilid: lõbu on läbi, Bolsonaro on president."

Toimetas Urho Meister

Brasiilia pööras paremale