Kaja Kallas ja Mirko Ojakivi ETV saates "Esimene stuudio". Fotokollaaž: Objektiiv

Mirko Ojakivi usutlus Kaja Kallasega oli pehme ja hambutu. Sama saate juhid tõmbasid aga sootuks erinevalt liistule eelmise valitsuse juhttegelasi, kuigi toona olid koroonanäitajad palju väiksemad, märgib ajakirjandusõppejõud Priit Pullerits sotsiaalmeedias.

"ETV "Esimene stuudio" on muutunud hambutuks. Vaatasin eile Mirko Ojakivi usutlust peaminister Kaja Kallasega, mis oli hästi sümptomaatiline kogu selle saate viimaste kuude käekirjale," kirjutab Pullerits Facebookis.

"Vaatamata sellele, millised suured arvud tulid kõneaineks, kordades suuremad kui eelmise valitsuse ajal, oli usutleja suhtumine intervjueeritavasse nii pehme, nii leebe, nii naeratav, nii sõbralik. Ei mingeid jõulisi jätkuküsimusi peaministri ümmarguste ja väheveenvate vastuste peale," leiab Postimehe pikaajaline ajakirjanik.

Usutlus Kallasega oli ajakirjandusõppejõu hinnangul drastiliselt erinev sama saate suhtumisest eelmise valitsuse ministritesse. "Ainult haugi mäluga inimene ei saa mäletada, mis moodi selle saate juhid tõmbasid liistule eelmise valitsuse juhttegelasi, kuigi toona olid kõne alla võetud arvud palju-palju väiksemad. Järeldused on välja ütlematagi ilmselged," osutab Pullerits.

Toimetas Markus Järvi