Riigikogu liige Priit Sibul (IRL). Foto: Scanpix

Riigikogu liikme Priit Sibula (IRL) sõnul on aasta ema ja aasta isa valimise mõte perekonna kui terviku tunnustamine ning Naisliidu töö on olnud hiilgav. Samas avaldas Sibul kahetsust, et president Kersti Kaljulaid ei ole võtnud enda südameasjaks Eesti ühiskonna jaoks olulisi väärtusi toetada, vaid neid muuta suunas, mis lammutavad ühiskonda.

"Mind on teinud väga kurvaks, et Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid ei ole võtnud enda südameasjaks Eesti ühiskonna jaoks olulisi väärtusi toetada, vaid neid muuta. Suunas, mis ühiskonda ei ehita, vaid lammutavad," kirjutab Priit Sibul Eesti Päevalehes.

Möödunud nädalal ütles president Kersti Kaljulaid Eesti Päevalehele, et Eestis sünnib vaid kolmandik lapsi abieludes ja peremudel ei määra, kas vanemana õnnestutakse või mitte.

"Eestis elab emasid ja isasid, kes kasvatavad oma tütreid ning poegi üksi, saatuse tahtel või vabal valikul. Eestis elab samasoolisi paare, kes kasvatavad ühiselt lapsi. Eestis on kärgperesid, kus kasvavad ühe ja teise vanema ning nende ühised lapsed. Peremudel ei määra, kas vanemana õnnestutakse või mitte," rääkis president.