Mart Helme ja Martin Helme. Foto: Scanpix

Raadiosaates "Räägime asjast" juhtis Mart Helme tähelepanu sellele, et ühiskonda läbiv rindejoon jookseb mööda nn pehmeid ministeeriume, milleks on haridus-, kultuuri- ja sotsiaalministeerium. "Sealtkaudu käib meie ajude pesemine, meie noore põlvkonna ajude pesemine ja meie rahvusliku identiteedi juurtega välja tõmbamine," nentis Helme.

Teine saates osaleja Martin Helme lisas, et nimetatutele on abiks ka siseministeerium, kus valmistatakse ette vihakõne keelustamise sildi all sõnavabaduse piiramist ja relvaseaduse muudatuste kaudu rahva relvitustamist.

Mart Helme märkis, et talle on pärast vestlusi mitmete kõrgete riigi institutsionaalsete esindajatega täiesti üheselt selgeks saanud, et "Eestist peab saama kõige edukam globalistliku eksperimendi laboratoorium." Igasugune alternatiivne mõtlemine ja arvamine tuleb Helme sõnul välja juurida – on vaid liberaalsed väärtused ja kogu mõtlemine peab käima selles raamistikus.

Saates kõneldi pikemalt Konservatiivse Rahvaerakonna saavutatud tulemustest kohalike omavalitsuste valimistel. Saate lõpuosas võeti jutuks möödunud nädalal riigikogus ette võetud kooseluseaduse tühistamise katse, mida aitasid nurjata Keskerakond, sotsid ja Vabaerakond.

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.