Illustratsioon: Bigstockphoto.com

Raadiosaates "Räägime asjast" tõdesid rahvuskonservatiivid Martin Helme ja Mart Helme Ungari karistamisest ja rahvuslaste allasurumisest rääkides, et Euroopa Liit laguneb ära igal juhul, kuigi oma utoopia elushoidmiseks tuleb sel lasta käiku jõhkrad jõuvõtted – hakata piirama sõna- ja arvamusvabadust ning likvideerima demokraatiat.

Martin Helme meenutas äsja Euroopa Parlamendis tööd alustanud Igor Gräzini sõnu, mille kohaselt oli Ungari karistamisaktsioon europarlamendis tema jaoks silmi avav kogemus – Nõukogude Liidu ülemnõukogus (mille liige Gräzin omal ajal oli) ei olevat dissidentlike liiduvabariikide suhtes nii jõhkrat retoorikat kasutatud. Kirjeldades, missuguse pilguga vaatasid euromeelseid neid, kes toetasid Ungarit, oli Gräzin nentinud, et Euroopa Liidul ei tohi mitte kunagi lubada saada oma armeed, sest sellega hakataks mässumeelseid maha suruma.

Mart Helme tuletas meelde rahvusriikluse ja demokraatliku pluralismi vastast ideoloogilist diktatuuri esindava "Euroopa manifesti" ühe autori Guy Verhofstadti hoiatust, et 2019. aasta europarlamendi valimised võivad anda hirmuäratava tulemuse, kuna ELi vastased jõud võivad oma positsioone tugevdada.

EKRE esimehe sõnul soovib Verhofstadt, et Euroopa Komisjon ja liikmesriikide valitsused peavad tegema kõik endast oleneva, et kinni panna sotsiaalmeedia kanalid ja võtta jälgimise alla eurovastase liikumise liidrid, sest mingil juhul ei tohi lasta neil oma positsioone kindlustada.

Rääkides Eesti eurosaadikute tegevusest, märkis Martin Helme, et nüüdseks sotside ridades maandunud Indrek Tarand soovis EKRE-lt Euroopa Parlamendi valimistel esinumbri kohta ja seda, et pärast aidataks tal saada Euroopa Komisjoni volinikuks.

"Euroishias on süvenenud ikkagi tasemeni, kus inimene enam ei anna endale adekvaatselt aru oma positsioonist, oma võimetest ja loomulikult ka meie erakonna tegevusest," kommenteeris Mart Helme Indrek Tarandi soove.

Martin Helme meenutas, et Tarandi näol on tegemist inimesega, kes on rääkinud, et natsionalistid tuleb kuklalaskudega hukata. Ja sellist retoorikat kasutav inimene sobib nüüd sotside ridadesse.

Võttes kokku Euroopa Liidu teema, märkis Martin Helme:

"See, mida nad praegu teevad Ungariga ja Poolaga…, kiirendab Euroopa Liidu lagunemist. Selle jaoks, et oma euroutoopiat elus hoida, peavad nad hakkama aina rohkem ja jõhkramalt ja avalikult kasutama jõuvõtteid, keerama kruvisid kinni, asuma likvideerima sõnavabadust, arvamusvabadust, demokraatiat, poliitilisi vabadusi. See kiirendab ainult ELi lagunemist. Euroopa Liit laguneb ära igal juhul. Kas see juhtub kahe aasta pärast või kuue aasta pärast, aga kümmet aastat see monstrum enam vastu ei pea."

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.