Briti peaminister Boris Johnson BBC telesaates "The Andrew Marr Show". Foto: Scanpix

Pühapäevases raadiosaates "Räägime asjast" tõdesid EKRE juhid Mart Helme ja Martin Helme Brexiti ümber toimuvat kommenteerides, et praegu võib nii Suurbritannias kui mujal näha lahti rullumas enesega rahuloleva globalistliku eliidi mässu rahva võimu ehk demokraatia vastu.

"Suurbritannias rullub lahti tegelikult mõnes mõttes minikosmosena see, mis toimub Euroopas ja ka Põhja-Ameerikas laiemalt – see on eliidi mäss rahva võimu vastu. See on enesega rahuloleva globalistliku eliidi mäss toimiva demokraatia vastu. Nad ei ole nõus sellega, et rahvas arvab üht või teist asja ja paneb ennast kehtima ühes või teises asjas – olgu see immigratsiooni küsimus, olgu see mingi muu küsimus. Eliit on tõstnud mässu oma rahva vastu," ütles Martin Helme.

Ta lisas, et briti rahval on peaminister Boris Johnsoni näol eestkõneleja ja eestvõitleja.

EKRE esimehe Mart Helme hinnangul võib sama näha ka Eestis, kus eliit – n-ö riigiaadel püsi- ja süvariigi ning kartellierakondade näol – mässab oma rahva vastu ning EKRE-l tuleb üksinda neile vastu astuda.

Saates oli veel juttu järgmise aasta Eesti riigieelarvest ja uuest skandaalist, mida Donald Trumpi vastased püüavad üles puhuda, ning samuti Danske Banki Eesti haru endise juhi Aivar Rehe surmast, mille asjaolude väljaselgitamist Mart Helme siseministrina ootab. Kummagi ministri hinnangul ei saa leppida sellega, et prokuratuur ei pea vajalikuks uurida mastaapse rahapesu skandaaliga seotud võtmetunnistaja surma.

Mart Helme lisas, et ta ei kavatse jääda tolaks olukorras, kus ühtelt poolt vaadatakse teda kalasilmadega ja öeldakse, et Rehe surma uurimiseks pole alust, ning teisalt küsitakse temalt kui siseministrilt, kas ta ei saa uurimiseks käsku anda.

"Saab küll," ütles Mart Helme, lubades samas ära oodata esmaspäeval esitatava raporti.

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios ja raadios Ring FM – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Esmaspäeva õhtul on saate kordus eetris Kuressaare Pereraadios. Saadet saab järelkuulata siit.

Toimetas Veiko Vihuri