Homopaar adopteeritud lapsega. Foto: Bigstockphoto.com

Pühapäevases raadiosaates “Räägime asjast” peatusid Mart Helme ja Martin Helme möödunud esmaspäeval Tallinnas ja Tartus haridusministeeriumi juures toimunud piketil, kus protestiti homopropaganda sissetungimise vastu koolidesse, ning kommenteerisid ka peavoolumeedias laialdaselt kajastamist leidnud homopaari poolse lapsendamise kaasust.

“Meile ju väideti kooseluseaduse kontekstis, et see ei puuduta lapsendamist, see ei puuduta ka seda, et me tahame homoabielusid – me tahame tegelikult, et homod saaksid teistega – heterodega – võrdsed õigused. Nüüd me siis näeme, et need võrdsed õigused tähendavad nii abiellumist kui ka lapsendamist, sisuliselt inimkaubandust,” märkis Mart Helme.

“See jutt, mida meile räägiti veel paar aastat tagasi, et ärge pabistage, me räägime ainult pärimisõigusest ja ühisest varajagamisest, oli siis vale, ja kõik, mis praegu meile räägitakse, on praegu vale,” ütles Martin Helme “homoõiguste” eest võitlejate väiteid kommenteerides ja jätkas:

“Me kõik teame, et nende tegelik eesmärk on täielikult perverteerida ära kogu ühiskond, lammutada ära kõik, mis on normaalne, ilus ja hea. Ja nad tegelevad sellega ja nad kogu aeg lükkavad seda piiri edasi. Natukese aja eest oli see lihtsalt: laske täiskasvanud inimestel omavahel asju ajada, me keegi ei tegele lastega või lapsendamisega, unustage ära, sellest keegi ei tahagi teada midagi. See verstapost on nüüd ületatud, nüüd me oleme juba laste kallal. Järgmine verstapost on loomulikult transsoolised, juba on meile letti löödud transsoolised. Ja meie kõik peame seda taluma.”

Rahvuskonservatiivide juht Mart Helme lubas, et kui EKRE valitsusse saab, tehakse kannapööre ja homopropaganda piiramiseks võetakse vastu seadused.

Suur osa saatest oli pühendatud EKRE majandusprogrammi tutvustamisele, samuti kommenteeriti Siiri Sisaskiga seonduvat ja meedia rünnakuid EKRE vastu ning konservatiivist kandidaadi Brett Kavanough’ nimetamist USA ülemkohtunikuks.

Saade “Räägime asjast” on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.