"Sooneutraalsus". Foto: Tero Vesalainen, Bigstockphoto.com

Raadiosaates "Räägime asjast" tõdesid Martin Helme ja Mart Helme, et inimvaenuliku sooneutraalse ideoloogia pealesurumine kujutab endast süstemaatilist ja jõhkrat plaani kogu ühiskond juurteni üles kiskuda, pea peale keerata ja kohustada kõiki inimesi sellega nõus olema ning seda heaks kiitma.

Möödunud nädalal vahendati uudis, et Soome on liikumas sooneutraalsuse suunas ning inimeste jaotamine meesteks, naisteks, poisteks ja tüdrukuteks jääb ajalukku. Haridussüsteemis ei kasutata enam mõisteid "poisid" ja "tüdrukud", vihje sugudele kõrvaldatakse ametinimetustest ning ka liiklusmärgid ja teekattemärgistus läbivad sooneutraalsuskuuri.

Soome on järgmine riik, kus gaystapo on pannud rahvale kirsa kõri peale, nentis Martin Helme.

"Kui keegi arvab, et see meid ei puuduta või et see on meist nii kaugel alles, siis see on täielik eksiarvamus. Sooneutraalsuse fašistlik ideoloogia on olemas ka Eestis, seda esindavad Eestis loomulikult sotsiaaldemokraadid ja kõik karikäsperid ja muud sellised… Tegelikult on see puhas kurjuse jõud, see on inimvaenulikkuse jõud," ütles Martin Helme, juhtides tähelepanu sellele, et karistuste ähvardusel peale surutud ideoloogiline keelekasutus, orwellilik uuskeel, on omane just totalitaarsetele ühiskondadele.

"See on süstemaatiline ja väga jõhker ja väga visa plaan kogu ühiskonda täiesti juurteni üles juurida, pea peale keerata ja siis kohustada kõiki inimesi sellega nõus olema. Sa ei tohi olla vastu, sa ei tohi väljendada oma erimeelsust, sa ei pea sellega ainult leppima, vaid sa pead ka sellega valjuhäälelt kaasa tulema ja seda heaks kiitma."

"Kõige iroonilisem ja ka kõige küünilisem on see, et seda tehakse võrdsuse edendamise sildi all," märkis omalt poolt Mart Helme. "See on nagu robotite ühiskonna loomine. Robotitel ei ole sugu, neil ei ole rahvust, neil ei ole rassi, neil ei ole kõiki neid parameetreid, mis meist teevad isiksused. Meist tahetakse teha mitteisiksusi… See ei ole normaalne, see on totalitarism."

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.