President Kersti Kaljulaid ja kirikuõpetaja Annika Laats. Foto: Scanpix

Raadiosaates "Räägime asjast" peatusid Mart Helme ja Martin Helme pikemalt president Kersti Kaljulaidi tegemistel ja ütlemistel. Veel oli juttu eelseisvatest valimistest ja olukorrast Kataloonias.

Möödunud nädala kolmapäeval väljendas kirikuõpetaja Annika Laats ETV saates "Suud puhtaks" toetust samasooliste kooselule. Peapiiskop Urmas Viilma kriitika peale sekkus president Kaljulaid, kes väljendas lootust, et kirikus on ruumi eriarvamustele.

Martin Helme pani imeks, et Kersti Kaljulaid, kellel ei ole nii paljugi sallivust, et liberaalse demokraatia suhtes võiks Eestis olla ruumi eriarvamustele, leiab, et kiriku sees peab olema hereetilise õpetusele ruumi.

"Inimene, kes ise põlastab kirikut, kes on demonstratiivselt eiranud kirikut, nüüd sekkus kirikusisesesse vaidlusesse," imestas Martin Helme ja lisas, et president oleks võinud kasutada võimalust hoida suu kinni.

"Ta sai võimaluse propagandat teha oma liberaalsele agendale, ühiskonna põhistruktuure hävitavale agendale," nentis Mart Helme.

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.