Kohtuhaamer ja abielusõrmused. Foto: Andrei Popov, Bigstockphoto.com

Pühapäeval, 26. märtsil, eetris olnud raadiosaates “Räägime asjast” oli Mart Helme ja Martin Helme külaliseks SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid, kellega vesteldi Tallinna ringkonnakohtu kohtunike omavolitsemise teemal.

“Mitte keegi ei ole andnud kohtunikele sellist pädevust hakata ümber kirjutama abielu institutsiooni tähendust Eesti Vabariigis,” ütles Vooglaid ja lisas, et meil on seadusvastane kohtuotsus, mida ei ole võimalik vaidlustada ega tühistada.

Martin Helme sõnul taandus kohtu argumentatsioon sellele, et meie õigusruum on muutunud seoses kooseluseaduse vastuvõtmisega. Helme lisas, et esiteks ei ole kooseluseadus tegelikult jõustunud ja teiseks ei puuduta see abielusid.

Vooglaiu sõnul on tegemist näitega, kuidas õigusriigi põhimõttest ollakse nõus üle sõitma, kui see on ideoloogiliselt meelepärane.

Saatelõigu lõpetuseks märkis Vooglaid, et rahvusvahelise eraõiguse seadust tuleks täiendada selliselt, et Eestis ei tunnustata abieluna mitte ühtegi liitu, mis sisuliste eelduste poolest ei vasta Eesti seadustele.

“Kui keegi ületab oma volitusi ja teeb mingi asja, mis on õigusvastane, siis tuleb selle õigusvastase käitumise tagajärjed likvideerida,” võttis Vooglaid oma mõtted kokku.

Kuula lähemalt siit (26.03.2017).