Spiiker Eiki Nestor (SDE) riigikogu ees pärast kooseluseaduse vastuvõtmist 2014. aastal. Foto: Scanpix

Kuigi kooseluseaduse tühistamise seaduse eelnõu jõuab pärast vägikaikavedu õiguskomisjonis oktoobri teisel nädalal esimesele lugemisele, näib, et tühistamise vastased on välja nuputanud uue kavala käigu, kuidas hääletusega venitada, kõneldi raadiosaates "Räägime asjast", kus osalesid Mart ja Martin Helme ning külalisena Urmas Reitelmann.

Martin Helme selgitas "igipõlisele parlamendihundile" Eiki Nestorile viidates, et välja on nuputatud kaval käik: 12. oktoobril riigikogu suurde saali jõudev eelnõu pannakse tööpäeva viimaseks punktiks, mistõttu hääletust samal päeval tõenäoliselt ei tule.

Martin Helme tunnistab, et vastased võtsid punktivõidu: "Neil oli kaks päeva aega haududa. Ja nad haudusid välja sigaduse, mis on vähemalt seadusega kooskõlas. … See on väga hästi välja mõeldud ja ma tunnistan seda sigadust tema nutikuses."

Mart Helme sõnul ei taha venelased pärast homojama pihta hakkamist enam oma lapsi eesti kooli panna, sest nad ei soovi oma moraalsete tõekspidamiste väänamist: "Vene koolides homoajupesu ei ole, eesti koolides juba on."

Martin Helme lisas, et kooseluseaduse tühistamine ongi EKRE arvates lahendus ning asemele pole vaja mingisugust paarkonnaseadust, mida pakub Vabaerakond.

Saates kõneldi veel reedesest protestiaktsioonist, millega "tervitati" Angela Merkelit ja teisi Euroopa liidreid, propagandast ajakirjanduses (Reitelmann: paristunud südametunnistus ja lobjastunud ajud) ning uuest relvaseaduse eelnõust, mis "relvitustab rahvast". Urmas Reitelmmanni sõnul kutsub see seaduseks saamise korral kaitseliitlaste seas esile suure hämmingu ja sügava umbusu valitsuse suunal ja halvab kaitsetahet.

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.