Kadrioru uksed on valla. Foto: Scanpix

Raadiosaates „Räägime asjast“ heitis presidendiga kohtumas käinud EKRE riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme valgust Kersti Kaljulaidi ja tema nõunike mõtteviisile, mille kohaselt ei saavat Eesti immigratsioonile „ei“ öelda, vaid pigem tuleks seda n-ö majandada, et siia tuleksid inimesed, kes meile meeldivad.

„Kes siis ikkagi riiki juhib? Kes nihutab inimesi positsioonidele? Kes kiidab heaks selle, et Bilderbergi koosolekul käinud Jüri Ratas, kes on olnud pikki aastaid just nagu põlualuse partei põlualune poliitik, äkitselt teeb sellise tähelennu?“ küsis saate algusosas rahvuskonservatiivide liider Mart Helme. „Ja vastus on väga lihtne: seda teeb süvariik.“

„Nii nagu 2015. aastal sai väga ilmekalt selgeks see, kuidas terves reas lääneriikides riikide valitsused on intensiivses ja aktiivses ja avalikus vandenõus omaenda rahvaste vastu, siis nüüd me näeme jälle, uuesti selle kordumist, me saame uuesti, jälle kinnitust sellele, et Eesti poliitiline eliit on intensiivses, aktiivses ja avalikus vandenõus omaenda rahva vastu ja sisuliselt korraldab hiilivat põhiseadusvastast putši,“ täiendas Martin Helme, lisades:

„Ja see rändepakt annab praegu rahva otsustusõigust ära. Meie poliitikud, meie poliitiline eliit röövib rahva suveräänsust ja kingib seda ära. Ja see on põhimõtteliselt põhiseaduse vastane tegevus ja hiiliv riigipööre.“

Mart Helme hinnangul tulevad meedia jutupunktid süvariigist ning retoorika ja taktika on rahvusvaheliselt ühesugused. EKRE esimees lisas, et poliittehnoloogia on hakanud viimasel ajal väga nutikalt tööle ja ta on 90 protsenti ja rohkemgi kindel, et valimiste eel on Eestisse saabunud PR-meeskond, ajutrust, spinndoktorid, keda rahastab Euroopa Komisjon ja kes liiguvad riigist riiki, et infooperatsioonide abil saavutada Euroopa Komisjonile meelepärane tulemus.

Saate teises pooles märkis Martin Helme, et president Kersti Kaljulaidi hinnangul kahjustab EKRE rändepaktile vastu seistes Eesti huve, pannes meid Moldovaga samasse kategooriasse. Martin Helme ütles Kaljulaidile, et varem oli lihtne, sest Eesti tegi alati seda, mida sõbrad ootasid, ent nüüd on erinevad sõbrad hakanud väljendama erinevat ootust.

Kaljulaid vastas, et meie (Eesti) liin peab olema Saksamaa ja Põhjamaad.

„See mõtteviis, mis välja koorus – mitte ainult presidendil, vaid ka tema lähematel nõunikel, kes seal juures olid – see mõtteviis … on selline: meid on liiga vähe, me oleme liiga väiksed, rahvaarv on kahanev… Me ei saa immigratsioonile „ei“ öelda, parem siis n-ö majandame seda immigratsiooni, et siia tuleksid sellised toredad inimesed, kes meile meeldivad. No ma küsisin, kes meile siis meeldivad. – Ei no aga ukrainlased on ikkagi toredad. Ma siis küsisin, aga kuidas eesti keelega on. – Ei no me õpetame neile eesti keele selgeks ju,“ kirjeldas Martin Helme vestlust president Kersti Kaljulaidiga.

Saade „Räägime asjast“ on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.

Kokkuvõtte koostas Veiko Vihuri