Sotside juht Jevgeni Ossinovski. Foto: Scanpix

Raadiosaates “Räägime asjast” tõdesid rahvuskonservatiivide eestvedajad Mart Helme ja Martin Helme Eesti sisepoliitikat kommenteerides, et Konservatiivne Rahvaerakond ja sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks on suutnud sotside maskid maha kiskuda ja nende radikaalset, inimvaenulikku poliitikat paljastada.

“Ma olen varasematel aastatel palju kuulnud – ja seda räägivad meie vaenlased –, et rahvuslikul leeril ei ole liidrit. Vale puha. Rahvuslikul leeril on täiesti selgelt tunnustatud ja väljakujunenud liidrid… Ongi liidrid välja kujunenud. Rahvas näeb neid nii ja tunnistab neid nii,” ütles Martin Helme ja lisas:

“Üks suur teene, mis meie oleme poliitikas teinud, on see, et me oleme aidanud maske maha kiskuda. Eriti õnnestunult on see läinud sotside puhul. Sotside maske on ikkagi õnnestunud maha kiskuda.”

“Inimesed näevad seda tegelikku lõusta, mis sotsil on, me näeme sellest maskist mööda. Ja [Jevgeni] Ossinovski selles mõttes on aus sotsialist. Ainus viis, kuidas sotsid saavad populaarsed olla, on siis, kui nad valetavad oma tegelike eesmärkide kohta, kui nad räägivad n-ö inimestest hoolimisest, aga tegelikult ajavad oma jõhkrat radikaalset poliitikat. Aga Ossinovski ei hooli sellest inimestele mulje avaldamisest, vaid ütlebki välja ja ajabki oma radikaalset poliitikat,” jätkas Martin Helme.

“Me peame siin kindlasti tänama ka oma mõttekaaslasi, ehkki mitte erakonnakaaslasi, Varro Vooglaidu, Markus Järvit ja kõiki, kes on nende organisatsiooni ja leeri võitlejad, sest ka nemad on teinud ikkagi sotside inimvaenuliku pale paljastamisel väga tänuväärset tööd,” täiendas EKRE esimees Mart Helme.

Saade “Räägime asjast” on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.