EKRE esimees Martin Helme. Foto: riigikogu fotoarhiiv

Rahandusminister Martin Helme parandatud arvutuste järgi kestaks Reformierakonna ja sotside poolt abielureferendumi eelnõule esitatud 9317 muudatusettepaneku menetlemine riigikogus aastani 2024 ja nõuaks neljakümne miljoni euro ulatuses maksumaksjate raha.

Rahandusminister Martin Helme tegi oma eilses sotsiaalmeediapostituses paranduse ja arvutas kokku, kui pikalt kestaks opositsiooni poolt abielureferendumi eelnõule esitatud 9317 muudatusettepaneku menetlemine riigikogus ning kui palju see läheks maksma Eesti maksumaksjale.

"Mulle juhiti tähelepanu, et olen teinud vea ning ühes kohas jagamise asemel korrutuse teinud. Andestust, parandasin oma arvutust. Numbrid on sellegipoolest täiesti ebanormaalsed," toonitas rahandusminister.

"Riigikogu eelarve 2021. aastal on 21,6 miljonit eurot. Selle sees on nii saadikute kui ametnike palgad, Toompea lossi küttekulu ja väliskülaliste võõrustamine," märkis Helme Facebookis.

Helme tõi esile, et riigikogu kodukorra seaduse alusel toimub käesoleval aastal kokku 29 istunginädalat ning igas nädalas on töötunde maksimaalselt 35 tundi. Ilma erakorraliste istungiteta on 2021. aastal riigikogus maksimaalselt 1015 töötundi.

"Saame arvutada, et ühe töötunni hind riigikogus on 21 300 eurot. Opositsioon on abielureferendumi eelnõule esitanud 9317 muudatusettepanekut ning lubanud, et võtab iga ettepaneku eel 10 minutit vaheaega. Koos muudatuse tutvustuse ja hääletusega jõuab sel moel tunnis menetleda keskmiselt 5 muudatusettepanekut. Kui opositsioon saab oma tahtmise, siis menetleme me nende ettepanekuid 1863 tundi ehk 53 töönädalat," kalkuleeris Helme.

"Arvutades selle ümber riigikogu töötunni kuludeks saame me summaks 39 681 900 eurot. No nõksa alla 40 miljoni."

Eelnevaid arvutusi arvesse võttes tuleks rahandusministri hinnangul ära otsustada, kas me lükkame edasi järgmised riigikogu valimised, kuna obstruktsiooni menetlemisega riigikogus saadaks ühele poole rohkem kui kahe aasta pärast.

"Need ei ole huumoriettepanekud. Need on sihiteadlikud sõgedused, et tappa Eestis demokraatiat. Ma ei näe mingit viisi, kuidas oleks riigiõiguslikult võimalik põhjendada, et riigikogu tööd ja toimimist tagav seadus ehk kodukord on tegelikult seadus, millega lõpetatakse ära nii riigikogu töö kui ka valimised," jätkas rahandusminister.

"Palju õnne Reformierakonna ja sotside valijad! Teie valitud rahvasaadikud tahavad valimised ära jätta, et istuda aastani 2024 ja kulutada 40 miljonit eurot, et arutada, kas laipadega võiks abielluda või kas Eestis tohivad abielluda öösiti norskavad inimesed'," õnnitles Helme opositsioonierakondade toetajaid.

Toimetas Markus Järvi

Mulle juhiti tähelepanu, et olen teinud vea ning ühes kohas jagamise asemel korrutuse teinud. Andestust, parandasin oma…

Posted by Martin Helme on Thursday, January 7, 2021