Reformierakonna kondoom, mida jagati 14-aastasele poisile. Foto: erakogu

Reformierakond jagab hoolimata eestlaste rekordmadalast sündimusest rahvale nilbete tekstidega kondoome. Üks selline kondoom jagati Rakveres ka 14-aastasele poisile. Kondoomipakil oli kiri "kolmekas on parem" ning reformierakondlane andis selle lapsele "reedesteks plaanideks".

Objektiivile saadetud kirjas kirjeldab 14-aastase poisi isa, et Reformierakonna kampaaniabuss seisis kohaliku bussijaama ees ning sealt astus poisi juurde kollases jopes erakonna kirjadega meesterahvas, kes andis talle kondoomipaki kirjaga "Kolmekas on parem!", mainides seejuures lapsele, et see olevat "noh reedesteks plaanideks".

Kui poisi isa sellest kuulis, siis sõitis ta sinna koha peale plaaniga neid telefoniga filmida ja neilt aru pärida. Kahjuks olid reformierakondlased aga jõudnud juba lahkuda. Isa otsis neid veel ka mööda linna taga, kuid tulutult. Seejärel helistas ta politseisse ja rääkis neile loo ära ning küsis, et kas see paragrahvi alla ei lähe. Politseist vastati poisi isale, et nad ei oska sellele kohe käigupealt vastata, aga kindlasti ei olnud selline täiskasvanud meesterahva käitumine tema lapse suhtes eetiline.

"Olen oma vaadetelt konservatiiv ja oma lapsi kasvatan pigem vaimus, et nii nagu on vanameister [EinarLaigna öelnud, lapsed ei oleks siis, kui nad on normaalses ja ilusas eas, selleks ajaks "vaimselt ja füüsiliselt" läbi tõmmatud," kirjutas poisi isa veel Objektiivi toimetusele saadetud kirjas.

Reformierakond on otsustanud parlamendivalimiste eel valijaid püüda nilbete kondoomidega, hoolimata sellest, et sündimus oli mullu Eestis sajandi madalamal tasemel. Lisaks on nende valikus veel kondoomipakendeid selliste nilbete tekstidega nagu "Keskmaa beebitõrje", "Kindlates kätes kaitse!", "Kindlalt libe-(raalne)!" ja "Kõigil tõuseb… maksuvaba tulu 700€-ni!".

Foto: Uued Uudised

Kondoomipaki tagaküljele on aga trükitud nende kampaania tunnuslause "Kindlates kätes Eesti!" koos erakonna logoga ning tekst "Kindlates kätes on parem!".

Foto: erakogu

Varasemalt on Reformierakond jaganud ka kondoome tekstidega "kindel pauk", "orava kummis on parem jõud", "kumm suitsema" ning "Reformierakond ajab asja kiirelt korda".

Lapsele kondoomi jagades läks Reformierakond vastuollu ka isenda põhimõtetega. Nimelt õpetas nende 2009. aasta kohalike valimiste käsiraamat, et kondoome tuleb jagada eelkõige noortele ja keskealistele ning "kindlasti ei tohi kondoome jagada lastele ja vanuritele", kuna "see võib mõjuda solvavalt".