Martin Helme ja Kala Kallas. Fotokollaaž: Objektiiv

EKRE "klaaslagi" on purunenud kildudeks ja erakonna toetus on kõrgem kui kunagi varem, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 30,6%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 26,9%, ja Keskerakonda 15,9% valimisõiguslikest kodanikest.

Liidrikohal oleva Reformierakonna toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud ning püsib hetkel üle 30%. Teisel kohal oleva EKRE toetus tõusis veel 1,2 protsendipunkti võrra ning alates juuli lõpust on see tõusnud 7,7 protsendipunkti võrra. EKRE toetus on kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta algusest ning vahe Reformierakonnaga on 3,7 protsendipunkti.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (9%), Isamaa (7,2%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,7%). Isamaa möödus nädalaga SDE-st, kelle toetus langes nädalaga ühe protsendipunkti võrra. 

Koalitsioonierakondi toetab kokku 44,5% ja opositsioonierakondi 42,8% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 6. septembrist 3. oktoobrini ning kokku küsitleti 4003 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku. 

Toimetas Markus Järvi