Reformierakonna esinaine Kaja Kallas Foto: Scanpix

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust ning viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 32,1%, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 23,3% ja Keskerakonda 15,1% valimisõiguslikest kodanikest.

Reformierakonna toetus on viimase kolme nädalaga langenud 2,4 protsendipunkti võrra. EKRE toetus on viimased poolteist kuud liikunud tõusvas trendis ning võrreldes juuli lõpu seisuga on rahvuskonservatiivide toetus praegu 4,1 protsendipunkti võrra kõrgem. Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (9,5%), Isamaa (8,5%) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (7,9%). Esikolmikule järgnevate erakondade toetuses pole viimastel nädalatel suuri muutusi toimunud. Hetkeseisuga jääks allapoole valimiskünnist aga erakond Eestimaa Rohelised kõigest 1,9 protsendilise toetusega.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 48,5% ja opositsioonierakondi 38,4% vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 16. augustist 12. septembrini ning kokku küsitleti 4004 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Toimetas Martin Vaher