Kaja Kallas. Foto: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Koalitsiooni toetus on languses, opositsioonierakondade poolt hääletaks aga täna juba 58% vastajatest, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös tehtud küsitlusest.

Viimaste tulemuste põhjal toetab Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 23,2%, Isamaad 20,2% ja Reformierakonda 20% valimisõiguslikest kodanikest.

Kõige populaarsem erakond on jätkuvalt EKRE, kelle toetus on kaks kuud püsinud 23-24% vahel. Isamaa toetus jätkas kümnendat nädalat järjest tõusu ning möödus reitingutabelis Reformierakonnast.

Viimase kümne nädalaga 10,4 protsendipunkti võrra tõusnud Isamaa toetus on kõrgeimal tasemel alates 2019. aasta algusest. Viimase kuue nädalaga 5,9 protsendipunkti võrra langenud Reformierakonna toetus on madalaimal tasemel alates 2019. aasta algusest, kui Norstat erakondliku eelistuse küsitlustega alustas

Esikolmikule järgnevad Keskerakond (14,6%), SDE (10,4%) ning Eesti 200 (6,4%). Ühegi esikolmikule järgneva erakonna toetus nädalaga märkimisväärselt ei muutunud.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 36,8% ning opositsioonierakondi 58% vastajatest.

Toimetas Markus Järvi