Ajalooõpetaja Jüri Käosaare sõnul tõstavad Euroopas praegu pead paremäärmuslikud jõud, mistõttu peavad Eesti kooliõpetajad lähemalt tundma õppima holokaustiga seotud asjaolusid. Samas kardavad juudid hoopis seda, et moslemid võtavad Euroopa kontinendi peatselt üle ning eurooplased ei suuda neid takistada, kirjutab Veiko Vihuri.

Haridusportaal Koolielu vahendas 4. augustil uudise, et Eestist sõitis juuli viimasel päeval Iisraeli kakskümmend õpetajat, et osaleda holokausti teemalisel seminaril Yad Vashemi uurimis- ja koolituskeskuses.

“Täna tõstavad kõikjal Euroopas pead paremäärmuslikud jõud ning mõistes juhtunut saame nende teemadega tegeleda ka oma klassiruumides ning võidelda sündmuste kordumise vastu haridusega. Lisaks on ühiskonnas üha aktuaalsem ka võõraviha, mille mõistmine on holokausti (ja üldisemas) kontekstis elementaarne, et selle tekkimist takistada ning näidata teed rahumeelsele kooseksisteerimisele,” põhjendas Kiviõli I Keskkooli ajalooõpetaja Jüri Käosaar.

Tänavu aprillis kirjutas Objektiiv sellest, et suur osa Euroopa juutidest kaalub tõsiselt kontinendilt lahkumist, et ennetada massilisest moslemiimmigratsioonist tingitud vägivallalaine ohvriks langemist. Viidatud uudises ütles major Margus Kuuli, et 2015. aastal lahkus Prantsusmaalt 15 000 juuti ning et ka Rootsist lahkuvad juudid moslemitest immigrantide terrori tõttu. Kuuli märkis, et “Euroopa Juudi Kongressi teatel soovib kolmandik Euroopast elavast 700 000 juudist lahkuda.”

Väljaandes The Huffington Post aga kirjutas professor Michael Laitmann, et Euroopa juute hakkab päris kindlasti ootama eest tagakiusamine moslemite poolt, mistõttu on targem ära kolida praegu, mil see on veel võimalik, sest põgenikena saab see hiljem olema tunduvalt raskem.

“Nimetagem Euroopast lahkumist allaandmiseks või mitte, tõde, nagu mina seda näen, on paraku see, et juutidel ei ole tulevikku mitte ainult Prantsusmaal, vaid kogu Euroopas. Mul ei ole vähimatki kahtlust, et kui võib-olla mõned radikaalselt parempoolsed aktivistid välja arvata, ei suuda eurooplased kontinendi islamistlikku ülevõtmist peatada,” kirjutas Laitmann.

Mida moslemite massiline eurooplaste endi jaoks kaasa toob, selle eest on eesti lugejat hoiatanud ka rabi Avraam Šmulevitš (loe siit ja siit).

Selles valguses on täiesti jabur, et mitte öelda teadlikult eksitav rääkida holokausti kordumise ohust seoses väidetavate “paremäärmuslike jõudude” esile kerkimisega olukorras, kus tegelikult on Euroopasse sisse valgunud üle miljoni peamiselt meessoost moslemi-immigrandi, kelle hulgas olevad radikaalid on juba hakanud tegutsema.