Transfoobne plakat Allikas: Objektiiv

Ühendkuningriigi Oxfordi linn ägab ahelkurjategija küüsis. Politsei on maadelnud tõsiste seadusterikkumistega rohkem kui kuus kuud. Thames Valley politseiringkond pöördus avalikkuse poole abipalvega, et kohutavale terrorile lõpp teha, vahendab Karol Kallas.

The Spectator vahendab politsei pöördumist:

“Thames Valley politseijaoskond palub tunnistajate abi, kes on pealt näinud Oxfordi avaliku korra rikkumisi.”

Politseiuurimise sisuks on suure hulga transfoobse sisuga kleepsude paigaldamine üle Oxfordi linnasüdame. Viidatud kleeppilte hakati linna High, Catte’i ja Parks Road’i tänavatele ning nende ümbrusse kleepima ilmselt kuskil 2019. aasta märtsikuus.

Uurimist juhtiva politseiohvitseri Rebecca Nightingale’i sõnul “pole selline käitumine kuidagi aksepteeritav ja me suhtume sellistesse intsidentidesse täie tõsidusega”.

“Ma pöördun kõigi inimeste poole, kes on näinud selliste kleepekate paigaldamist pealt või kes nende kohta midagi teab.”

Politsei poolt on teadaandele lisatud veel mitu telefoninumbrit, sealhulgas sellise, kuhu saab helistada anonüümselt.

Nii tõsise pöördumise peale võib inimene mõtelda, et tegemist on millegi kohutavaga ja neil kleepekatel olevad sõnumid on kuidagi eriti hirmsad. Et kas need kleepekad kutsuvad üles erilisele vägivallale või mõnel muul jubedal viisil seadust rikkuma?

Kummalisel kombel Thames Valley politseiringkond ei täpsustanud, millised kurjad sõnumid viidatud kleepekatel olid. Kui ajakirjanik politsei käest uuris, miliised need sõnumid täpsemalt olid, vastati talle politsei pressiesindaja poolt, et “nende sisu on selline, mida ei sobi avalikkuses jagada”.

Iseenesest on see päris kummaline, kuidas Oxfordi inimesed peaksid politseid aitama, kui viimane isegi ei anna teada, millise kuritööga on tegu.

Õnneks on politseile ja avalikkusele appi tulnud kohalik väljaanne Oxford Mail, kes on teinud tõsist ajakirjandust ja saanud kohutavale tõele jälile.

Mõned kleeppiltidel olevad kohutavad, ühiskonna alustalasid raputavad sõnumid on järgmised:

“Naine: nimisõna. Täiskasvanud naissoost inimene”

Ja:

“Naistel ei ole peeniseid”

Ühendkuningriigis on asjad ilmselt nii hästi, et politseil pole muud teha, kui ajada taga kohutavaid, seaduseid rikkuvaid inimesi, kes kleebivad tänavatele silte, mis sedastavad hirmsaid tõsiasju, nagu “naistel pole peeniseid”.

Mõelda tasub ka sellele, mida see tähendab, kui politsei kutsub üles selliste “kuritegude” toimepanijatest neid teavitama. Kogu eelnevat juttu võiks võtta naljana, aga paraku see ei ole seda. Inimesed saavad viidatud “transfoobia” eest karistada.

Ja kui täna veel õnneks me võime siin Eestis sellise veidruse peale eemalt naerda, siis asi pole üldse naljakas, sest interneetud ja globaliseerunud maailmas jõuavad igasugused hea uue ilma hullused meieni üha rutem. Paraku on ka kohalik elu näidanud, et piisab ühest progressiusulisest kohtunikust, et tõugata põrmu kõik senised seaduslikud praktikad ja tõekspidamised.


Allikas: