Reformierakonna esimees Kaja Kallas. Foto: Ints Kalnins, Reuters/Scanpix

Kaja Kallase kommentaaride kohaselt on Reformierakond seisukohal, et Eestis peaks saama abielluda vaid surnud naistega ning et juba lahutatud naistel ei peaks uuesti abiellumise õigust olema, osutab oma repliigis Varro Vooglaid.

Reformierakonna esimees Kaja Kallas ütles Delfile antud intervjuus õigustuseks Urmas Kruuse, Ants Laaneotsa ja Jüri Jaansoni ettepanekule panna rahvahääletusele küsimus "Kas Eesti Vabariigis oleks parem elada, kui Eesti Vabariik kuuluks Venemaa koosseisu?", et Reformierakonna esitatud küsimused peavad saama vastuseks "ei".

Paraku on tegu järjekordse episoodiga opositsiooni piinlikus käitumises, mida oleme viimastel nädalatel näinud viimas parlamentaarset kultuuri seninägematu madaluseni. Kallas ilmselgelt lihtsalt vassib, selleks et teha halva mängu juures head nägu.

Kuvatõmmis Delfist

Esiteks, mida see peaks üldse tähendama, et "meie küsimused peavad saama vastuseks "ei""? Ega see Reformierakonna otsustada ei ole, kuidas rahvas referendumil hääletab. Reformierakondlased saavad otsustada vaid selle üle, milliseid küsimusi rahva ette referendumil otsustamiseks pakkuda.

Teiseks, mida arvata Kallase selgituse valguses Jürgen Ligi ettepanekust panna rahvahääletusele küsimus "Kas elus naine saab olla abielus?" või Liina Kersna ettepanekust panna rahvahääletusele küsimus "Kas lahutatud naine võib uuesti abielluda?"

Lähtudes eeldusest, et Reformierakonna saadikute esitatud küsimused peavad saama vastuseks "ei", tuleb järeldada, et Reformierakond pooldab seaduste muutmist nii, et abielluda saaks ainult surnud naistega ja et juba lahutatud naised ei saaks uuesti abielluda.

Jääb üle küsida, kas Kallasel endal kogu selle valemängu juures piinlik ei ole. Pidades silmas, et Delfile antud videokommentaaris on ta näost päris kaame, tundub, et ehk isegi on. Ja peabki olema.