Sotside liider Jevgeni Ossinovski presidendi valimiskogus, 24.09.2016. Foto: Liis Treimann, Postimees/Scanpix

Väikerahva jaoks on hukatuslik nii imperialistlik šovinism kui kosmopolitism-internatsionalism, kirjutab Veiko Vihuri ja lisab: kui suhtume oma riiki tõsiselt, siis peame deklareerima, et ükski valitsus, kuhu kuulub eestlaste rahvusriiki ohtlikuks düstoopiaks pidav Jevgeni Ossinovski, ei saa olla Eesti Vabariigis salongikõlbulik.

Keskerakonna värske esimehe Jüri Ratase kokku pandud valitsust on saatnud (välismaises) pressis väljendatud kahtlused, nagu oleks tegemist pöördega Kremlile meelepärases suunas – erinevalt Taavi Rõivase valitsusest, mis oli entusiastlikult läänemeelne. Kas just selle pärast, kuid igatahes luges president Kersti Kaljulaid ametisse astuvale valitsusele sõnad peale: “Peame näitama, et oleme ustav NATO liitlane ning avatud läänemeelne demokraatia.”

Nagu ikka, tunneb meie poliitiline eliit muret, kas Eesti, tema valitsus ja selle poliitiline kurss on sobilik lääneriikidele. Selles pole midagi uut, et poliitilise ladviku jaoks ei ole olulised niivõrd Eesti kui “meie liitlaste” ehk NATO, Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide huvid. Samasse kategooriasse liigitub näiteks Euroopa parlamendi liikme Tunne Kelami mure Rail Balticu kui geopoliitilise projekti pärast, millele n-ö kaigaste kodaraisse viskamine olevat vesi Kremli veskile.

Millegipärast ei näe peale rahvuslikult mõtlevate inimeste mitte keegi probleemi selles, et ka uude valitsusse kuulub sotside juht Jevgeni Ossinovski – poliitik, kes on nimetanud etnilist rahvusriiki ohtlikuks düstoopiaks (nagu saaks eksisteerida “mitteetniline rahvusriik”). Osundame täpsuse huvides Ossinovski mõtteavaldust: “Et etniline rahvusriik ei ole utoopia, vaid ohtlik ja ebainimlik düstoopia.”

Sisuliselt on seltsimees Ossinovski avalikult välja öelnud, et soovib likvideerida Eesti Vabariigi kui rahvusriigi. Kuidas on siis võimalik, et taoline internatsist jevgenikogan istub ka uues valitsuses ministritoolil ja suunab poliitikat? Miks peetakse seda endastmõistetavaks?

Eesti avalikkus läheb närvi, kui keegi tuleb lagedale kremlimeelsete vaadetega, kuid neelab alla selle, kui ideoloogiline rünnak meie rahvusriigile tuleb lääne suunalt, globalistlike, multikulturalistlike ja vasakliberaalsete loosungite all. Aga mis sisuline vahe on imperialistlikul šovinismil ja vasakliberaalsel kosmopolitismil-internatsionalismil? Väikerahva jaoks on ju mõlemad hukatuslikud, sest ei tunnista tema eluõigust.

Kui suhtume oma riiki tõsiselt, siis peame deklareerima, et ükski valitsus, kuhu kuulub eestlaste rahvusriigi vaenlane Jevgeni Ossinovski, ei saa olla Eesti Vabariigis südametunnistusega inimeste jaoks salongikõlbulik.