Foto: BigStockPhoto

17. mail said teatavaks riigikogu tähestikurahva toetusrühma kuuluvate saadikute nimed.

Sotsiaaldemokraadist õiguskomisjoni esimehe Eduard Odinetsi poolt kokku kutsutud toetusrühma kuuluvad peale Odinetsi veel sotsiaaldemokraadid Jevgeni Ossinovski ja Hiiumaalt pärit endine omavalitsustegelane Reili Rand.

Sotsiaaldemokraatidele lisaks kuuluvad tähestikurahva toetusrühma e-kahesajalised Liisa Pakosta ja Hendrik Terras. Viimane neist on LGBTlaste toetajate aseesimees.

"T" täht tähestikurahva akronüümis tähistab tänaste teaduslike, tehnoloogiliste ja meditsiiniliste vahendite juures võimatut "sugu muutnud" inimesi. Erinevad "sooravi" lahendused, olgu selleks siis puberteeditõkestite ja suguhormoonide söömine elik inimeste suguorganite maha lõikamine, teevad "soomuutjast" eluks ajaks invaliidi ja rahvatervisetööstuse kliendi.

Korporatiivses ajakirjanduses ilmus 13. mail pikem ülevaade, millest lugejaid said teada, et Eesti "soovahetajad" on suuremas osas alaealised tüdrukud.  

Eestis lõikavad tüdrukute rindasid ära kolm-neli anonüümseks jääda soovivat kirurgi ja aastas soovib seda "soovahetuse" põhjusel teha 20–30 naisterahvast. Alakeha "soovahetusoperatsioone" Eestis ei tehta.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna riigikogu saadik Varro Vooglaid kommenteerib tähestikurahva toetusrühma moodustamist: "Muu hulgas on tähelepanuväärne asjaolu, et LGBT+ kogukonna toetusrüma kokkukutsujaks ja esimeheks on sotsialistide peasekretär, kes hoolitseb õiguskomisjoni esimehena ühtlasi selle eest, et nn homoabielu seadustamise eelnõu saaks kiirkorras komisjonist läbi rammitud."

Toimetas Karol Kallas