Siit on Södertäljesse 10 kilomeetrit. Selles migrandirohkes paigas osutus linnavalitsuse ees rippumine homolippudele ohtlikuks. Foto: Holger Ellgaard/ Wikipedia

Södertälje linnaisad otsustasid tänavu oma hoone ees lehvivad “homouhkuse” lipud igal õhtul langetada ning mastide küljest eemaldada.

Uus taktika võeti kasutusele seetõttu, et varasematel aastatel tavatseti migrandirohke linna valitsuse eest vikerkaarelippe järjekindlalt pihta panna, puruks rebida ja isegi ära põletada.

Linnavalitsuse varahaldusosakonna esindaja Magnus Aminoffi sõnutsi on nende eesmärk hoida iga “lipp lehvimas niikaua kui võimalik” ning “naiivsed me olla ei taha.”

Aminoff ütles Rootsi rahvusringhäälingu SVT ajakirjanikele, et tal on lippe aegsasti ka varuks ostetud.

Ta on nõus kriitikaga, et pikemas perspektiivis pole praegune lahendus praktiline ning seetõttu otsivat linnavalitsus parasjagu selliste varraste tellimise võimalusi, mille otsas lehvivaid lippe ei saaks kõrvalised isikud langetada.

Aga sellised vardad ei pruugi osutuda odavaks, nentis ametnik.

Södertälje heiskab igal suvel linnavalitsuse ette vikerkaarelippe juhtimaks tähelepanu Euroopa “homouhkuse” nädalale Europride.

Vapper vanadaam ja varastatud vikerkaar