Aryan Rashidi. Foto: politsei

Suurbritannias saadeti trellide taha Calais' kaudu veoautoga illegaalselt riiki sisenenud afgaan, kes vägistas noa ähvardusel raseda naise viimase enda voodis, olles varasemalt tunginud kallale unehõlmas ohvrile, kelle kõrval hällis magas väikelaps.

2016. aasta septembris ronis Aryan Rashidi Bradfordis akna kaudu majja, kus magas naine oma abikaasa ja beebiga.

Naine ärkas selle peale, et Rashidi üritas tõmmata jalast ta pidžaamapükse.

Prokuröri sõnutsi teeskles ohver magamist, kartes, et sissetungija on relvastatud. Õnneks ärkas mees üles, mille peale Rashidi putku pani ning jättis endast maha kinga.

Uuesti kutsuti politsei välja kuu aega hiljem Wakefieldis, kus afgaan oli taas avatud akna kaudu tuppa tunginud ning vägistanud noa ähvardusel raseda naise – kes õnneks hiljem oma lapse komplikatsioonideta ilmale tõi.

Mõlemad ohvrid olid juhtunust siiski niivõrd traumeeritud, et kolisid mujale.

Kohtumõistmine Rashidi üle takerdus alguses mõneks ajaks, kuna too väitis end olevat 15 või 16 aastat vana. Hiljem tehti hammaste järgi siiski kindlaks, et kurjategija vanus on pigem 22 kanti – ning kirja pandi 20.

Kohaliku meedia andmetel oli afgaani suhtumine ohvritesse "libekeelselt üleolev ja hoolimatu" ning teda kirjeldati kui ohtlikku inimest, kes on valmis riskima "täitmaks oma seksuaalseid vajadusi."

Kuigi Rashidi advokaat üritas rõhuda "mitte lihtsalt kurja" noormehe "traumaatilisele minevikule… sõjast räsitud riigis," mille produkt too olevat, jäi kohtunik kindlaks oma seisukohale, et toime on pandud "kõige tõsisemat ja hirmuäratavamat liiki teod," mille "olemus osutab ohule, mida [Rashidi] endast inimestele kujutab."

Vabadusekaotuse pikkuse osas on Briti meedias vasturääkivusi – räägitakse 14,5 aastast ja eluaegsest vangistusest.

Teadaolevalt loodab kohtunik, et Rashidi saadetakse maalt välja.

Euroopa Nõukogu: kahtluse korral kohelge neid kui alaealisi