Günther Oettingeril on põhjust tunda õõvastust kaasmaalaste vähese huvi pärast töötada Euroopa Komisjonis. Foto: Scanpix

Vaatamata võimsatele teenimisvõimalustele ei näita sakslased üles erilist tahet eurokraatideks kandideerida, kirjutab Express.co.uk.

Kuigi parimail positsioonidel euroametnikud võivad pista taskusse kuni 16 000 eurot kuus, on Brüsselisse tööle kandideerivate sakslaste protsent pudenenud kuue peale – kusjuures bloki elanikkonnast on nende osakaal 16 protsenti.

Nagu ahastab Euroopa Liidu eelarve- ja inimressursside volinik Günther Oettinger, on tema kodumaalt laekuvate taotluste tase seega "õõvastavalt madal."

Hetkeseisuga on Euroopa Komisjoni 29 881 töötajast Saksamaalt pärit 2149 ehk 7,2 protsenti.

Mis komisjoni ametnike pirakaid palku puudutab, on need voliniku hinnangul "absoluutselt asjakohased." Sest komisjon "peab olema atraktiivne tööandja, et leida hästiharitud, mitut keelt kõnelevaid kandidaate."

"Juba praegu on raske leida piisavalt perspektiivikaid liikmeid kõigist liikmesriikidest," ütles Oettinger. Ning seega oleks palkade kärpimine "täiesti vale ja raputaks geograafilist tasakaalu."