Ekraanitõmmis Petitsioon.ee lehelt

SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) kutsub inimesi liituma petitsiooniga, et näidata avalikku huvi Mary Krossi kriminaalmenetluse lõpule viimise suhtes ning väljendada mittenõustumist menetluse lõpetamisega väidetava avaliku huvi puudumise tõttu.

Petitsiooni selgituses öeldakse, et poliitiliselt tundlikes asjades, kus avaliku elu tegelased annavad õiguskaitseorganitele valeütlusi, kantuna eesmärgist keerutada valimiste eelsel ajal endale ebameeldivate poliitiliste jõudude vastu üles potentsiaalselt hiiglaslike tagajärgedega skandaali, on menetluse lõpule viimise vastu just vastupidiselt prokuratuuri ja kohtu selgitustele tungiv avalik huvi – paljuski seetõttu, et Krossi poolt kavandatud pettus riivas rängalt väga paljude inimeste õiglustunnet.

“Nii on avalik huvi terav mitte ainult õigluse jalule seadmiseks, vaid ka selleks, et saata ühiskonnale selge sõnum niisuguse käitumise absoluutse lubamatuse kohta – just nagu ka selle kohta, et kõik on seaduse ees võrdsed ja kellegi kuulumine prominentide ringkonda ei vabasta teda kriminaalse käitumisega kaasnevast vastutusest,” seisab petitsiooni selgituses.

LIITU PETITSIOONIGA SIIN:
http://petitsioon.ee/mary-krossi-menetlus-tuleb-lopule-viia

“Kui õiguskaitseorganid tõesti Krossi sigatsemise suhtes silma kinni pigistavad ning teda kriminaalmenetluse lõpule viimisest ja sellega potentsiaalselt kaasnevast karistusest säästavad, siis saab ühiskonnale saadetud väga selge vastupidine sõnum, et Eesti Vabariik ei ole õigusriik ja et enam ei üritata seda varjatagi.”

Petitsioonile kogutakse allkirju kuni novembrikuu lõpuni ning eesmärgiks on seatud vähemalt 10 000 inimese toetuse kogumine. Petitsiooniga saab liituda nii ID-kaardiga kui ka e-posti kaudu.

SAPTK kutsub inimesi üles mitte ainult ise petitsiooniga liituma, vaid levitama petitsiooni kohta infot ka oma sõprade ja tuttavate seas.

Toimetas Varro Vooglaid

Repliik: Krossi menetluse lõpetamine “avaliku huvi puudumise” tõttu on absurdi tipp