Rohkem kui 25 000 pöördumise üleandmine Riigikogus. Foto: SAPTK

Täna hommikul andsid SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) esindajad riigikogus Keskerakonna, IRL-i, Vabaerakonna ja EKRE fraktsioonile üle kokku rohkem kui 25 000 inimese pöördumise, milles palutakse mitte aidata Reformierakonnal ja sotsidel kooseluseaduse läbisurumist lõpule viia.

Kohtumisel fraktsioonide esindajatega rõhutas SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid, et kui kooseluseaduse terviklikul kujul vastuvõtmiseks ei leidu parlamendis piisavalt toetust, nagu ei leidunud seda ka Riigikogu eelmises koosseisus, siis tuleks seadus tühistada ning et ausa õigusloome seisukohast oleks see ainuke korrektne lahendus.

Teisipäeval, 24. novembril, kell 9.00 algab Toompeal riigikogu hoone ees sümboolne meeleavaldus, millega väljendatakse jätkuvalt protesti kooseluseaduse läbisurumise lõpule viimise püüdluste vastu ning avaldatakse toetust saadikutele, kes kaitsevad nii perekonna tähendust püüdluste eest see seadustega radikaalselt ümber kirjutada kui ka head õigusloome tava, mida on kooseluseaduse menetluses ulatuslikult eiratud.

Meeleavaldus Toompea lossi ees leiab aset ajal, mil riigikogus toimub kooseluseaduse rakendussätete esimene lugemine. Rakendussätete vastuvõtmiseks on tarvis vähemalt 51 riigikogu liikme poolthäält.

Keskerakonna fraktsiooni liige Jaanus Karilaid teatas, et kuna kooseluseadus on ühiskonnas tekitanud rohkem lahkhelisid kui koosmeelt, plaanivad mitmed riigikogu liikmed täna algatada kooseluseaduse tühistamise seaduse.

Ka EKRE aseesimehe Martin Helme sõnul soovib nende erakond rakendusaktide mahahääletamist ja hiljem kooseluseaduse tühistamist. “Me arvame, et selleks on hääled olemas ja meie tööplaan homseks on ajada päevakord umbe ehk alustame obstruktsiooni ka teistes päevakorrapunktides,” rääkis Helme.

Rohkem pilte pöördumiste üleandmisest riigikogus saab vaadata siit. Peagi valmib ka pöördumiste üleandmist kajastav videokokkuvõte.