Keskerakonna esimees Edgar Savisaar. Foto: Sander Ilvest, Postimees/Scanpix

Keskerakonna juhi Edgar Savisaare arvates tuleks nii pagulaste vastuvõtmise kui kooseluseaduse küsimus panna rahvahääletusele, sest pikalt vinduv vaidlus ajab lõpuks inimesed nii tülli, et kompromissi leidmine muutub võimatuks.

“Mina ei näe täna teist võimalust kui panna mõlemad küsimused rahvahääletusele. Pagulaste vastuvõtmise ja kooseluseaduse pooldajatele referendumi mõte üldse ei meeldi, sest kardetakse, et mõlemas punktis jääb ei-pool peale,” kirjutab Savisaar Eesti Päevalehes.

“Võib minna nii, võib minna teisiti, käige oma argumendid välja ja vaatame. Mis puudutab pagulasküsimust, siis paratamatult on ikkagi kogu rahva otsustada, keda oma õuele lubatakse ja keda mitte,” leiab Savisaar.

“Kooseluseaduse praegune variant on aga lihtsalt õiguslik praak, mis ei kaitse kellegi õigusi. Paarid, kes oma kooselu selle seaduse alusel registreerivad, ei saa tegelikult olla kindlad mitte milleski. Sellisel kujul pole kooseluseadusel ka mingit mõtet. Reformierakonna ja sotside susserdamine selles küsimuses on kui kooseluseadusest huvitatud inimeste mõnitamine.”