Aktivist Seattle'is. Foto: kuvatõmmis

Seattle'i aktivist tõmbas rahvahulgale peetud kõnes paralleele praeguse olukorra ja Prantsuse revolutsiooni vahel ja andis mõista, et reaktsioonilisi jõude võib ees oodata giljotineerimine.

Seattle'i "autonoomse tsooni" ehk CHAZi nime üle on viimastel päevadel puhkenud vaidlus. Nimelt soovib osa hõivajaid muuta selle nime Kapitooliumimäe Organiseeritud (Okupeeritud) Protestiks ehk lühendina CHOPiks. Väidetavalt tahavad nad sellega saata sõnumi, et ala ei kavatseta permanentselt okupeerida ega USAst eralduda.

"Chop" tähendab aga inglise keeles ka "raiuma". Aktivisti jutust ilmneb selgelt nime pahaendeline mitmetähenduslikkus.

"Enam ei ole CHAZ – nüüd on CHOP," teatas aktivist. Rahvahulk skandeeris entusiastlikult – "CHOP!"

"Kas keegi siin on Prantsuse revolutsioonist kuulnud? See oli revolutsioon, mis tuli sellest, et inimesed hakkasid hindama kinnisvara ja raha rohkem kui inimelusid. Kas keegi teab, mis nendega juhtus, kes Prantsuse revolutsiooniga kaasa ei läinud?" küsis aktivist.

Rahvas skandeeris taas – "CHOP!". Aktivist lasi neil hüüdlauset veel kõvemini korrutada.

"See on sõnum, mida peame edasi andma. Oleme tõsised, see pole nali. Mul on kõrini genotsiidist, mida minu inimeste vastu korraldatakse," rääkis mustanahaline aktivist. Statistika sääraseid väiteid ei toeta – näiteks tapeti USA mullu politsei poolt kokku vaid üheksa relvastamata mustanahalist.

Linnapea toetab aktiviste

Reedel külastas ala ka Seattle'i demokraadist linnapea Jenny Durkan, kes kiitis Twitteris hiljem aktivistide rudimentaarset "kogukonnaaeda".

Samast aiast on Twitteris levinud humoorikas video, kus nähtavalt joobes või narkootikumide mõju all kodutu mees aias ringi taarub ja odadega vehib.

Toimetas Jaanus Vogelberg