SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid ütles TV3 saates "Duubel" antud intervjuus, et SAPTK ei ole algatanud petitsiooni Eesti LGBT Ühingu riikliku rahastamise lõpetamiseks mitte vähemuste vaenamiseks, vaid selleks, et seista kodanikuühiskonna normaalse toimimise eelduste eest.

Tõrjudes saatejuhi Taavi Libe korduvaid etteheiteid, nagu oleks SAPTK kampaania kantud vihast ja väljendaks radikaalsust, toonitas Vooglaid, et küsimus on sootuks muus.

"Me ei ole ühegi vähemuse vastu – me räägime siin sellest, et organisatsioone, mis lähtuvad ühiskonna ideoloogilise ümberkujundamise ambitsioonidest, ei ole õige panna maksumaksjate kulule, nii et kõik maksumaksjad peaks nende tegevust kinni maksma, olgugi et väga suurele osale ühiskonnas on nende tegevus täiesti vastuvõetamatu," selgitas ta.

Saatejuhi osutusele, nagu oleks SAPTK kampaania kantud kadedusest riigilt raha saava Eesti LGBT Ühingu suhtes, vastas Vooglaid kindla eitusega ja toonitas, et SAPTK ei püüa seda raha endale saada, vaid tahab lihtsalt, et homoaktivistid tegutseksid lähtudes samadest eeldustest, millele toetub oma rahastamises SAPTK, kogudes inimestelt annetusi, selle asemel, et nõuda endale maksumaksjate raha eraldamist.

Libe väidet, nagu oleks oma kehas vangis olemine ja seega nn soovahetuse vajamine meditsiiniline diagnoos, nimetas Vooglaid pigem pseudo-teaduslikuks diagnoosiks. Samas nõustus ta, et kui inimestel on psühhiaatrilised probleemid, siis selles osas tuleks neile riiklikult rahastatult abi osutada, ent see on juba Haigekassa ülesanne.

Etteheitega, nagu tahaks SAPTK teistelt inimestelt nende raha ära võtta, vastas Vooglaid, et jutt ei käi Eesti LGBT Ühingu rahast.

"Me ei räägi nende rahast, sest tegu on maksumaksjate rahaga. Me ei taha öelda, et kellegi eraomand tuleks selle omanikult ära võtta. Aga homoaktivistidel ei saa olla mingit põhjendatud õiguslikku ootust, et nemad peavadki jääma igavesest ajast igavesti maksumaksjate rahastada," ütles ta intervjuu lõpetuseks.

Küsitlus: 78% koalitsiooni ja 73% Keskerakonna toetajatest pooldab Eesti LGBT Ühingu riikliku rahastamise lõpetamist

Video allikas: Seitsmesed: Duubel, TV3