Massiimmigratsiooni vastane meeleavaldus Toompeal. Foto: SA Euroopa Rahvusrinne FB lehekülg

Tallinnas massiimmigratsiooni vastase meeleavalduse korraldanud sihtasutus Euroopa Rahvusrinne peab solvavaks süüdistusi, nagu oleks tal mingeid sidemeid Vene Föderatsiooni ja natsiparteidega.

Pärast 14. oktoobril toimunud meeleavaldust ei pidanud president Toomas Hendrik Ilves paljuks riigikogu väliskomisjoni kuuldes sarjata muuhulgas ka Sihtasutust Euroopa Rahvusrinne. Presidendi arvates teeb nimetatud sihtasutus koostööd mitmete natsiparteidega ja teda finantseerib Vene Föderatsioon, teatab SA Euroopa Rahvusrinne oma pressiteates.

Sihtasutuse juhatuse esimees Silver Kuusik lükkas sellised väited kategooriliselt ümber ja kinnitas, et on äärmiselt alatu süüdistada mingisuguseski idast pärit rahastamises organisatsiooni, mille kogu fond koguneb Eestis elavate eraisikute annetustest.

"Annetuste suurus jääb vahemikku üks euro kuni 260 eurot. President solvas oma kontrollimata väitega tegelikult kõiki neid inimesi, kes oma kesise sissetuleku kõrvalt on fondi annetuse teinud," sõnas Kuusik.

Rahvaalgatuse korras 14. oktoobril Toompeal toimunud meeleavaldus ühendas väga erinevaid ühiskondlikke liikumisi ja erakondi nagu Rahva Ühtsuse Erakond, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, Vabaerakond jt. Kogu ürituse eelarve oli pisut suurem kui vabariigi presidendi ühe kuu palk.

2014. aastal süüdistas meedia kooseluseaduse vastast rahvaliikumist juhtinud Sihtasutust Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks alusetult sidemetes Kremlile lähedal seisvate ärimeestega.

Käesoleva aasta 29. juulil Tallinnas asutatud sihtasutus Euroopa Rahvusrinne on juriidiline isik, mille eesmärgiks on koguda rahalisi ja muid materiaalseid vahendeid, et teavitada inimesi massilise immigratsiooniga seotud tagamaadest ja ohtudest, viia läbi massiüritusi ning nõuda massiimmigratsiooni tõkestamise küsimuses referendumit.

Loe edasi siit.