Soome parlamendi liige Päivi Räsänen. Foto: Scanpix

Soome parlamendi liige Päivi Räsänen on politseiuurimise all postituse pärast, milles ta kritiseeris riigikiriku partnerlust Helsingi Pride paraadiga ning tsiteeris Piiblit.

17. juunil postitas Soome parlamendi liige Päivi Räsänen (Kristlikud Demokraadid) Facebooki pildi kirjakohast piiblis, mis nimetab homoseksuaalseid suhteid häbituteks.

Soome luterliku kiriku liikmena, mis oli hiljuti avalikustanud ametliku partnerluse 2019. aasta homoparaadiga Helsinki Pride, küsis Räsänen, kuidas sobib see kokku kiriku õpetusega.

Kirkko, jonka jäsen olen, on ilmoittanut olevansa SETA:n Helsinki Pride 2019 virallinen kumppani. Miten kirkon…

Posted by Päivi Räsänen on Esmaspäev, 17. juuni 2019

.

„Kirik, mille liige ma olen avalikustas end Helsinki Pride 2019 ametliku partnerina. Kuidas sobitub Piibel kiriku õpetusliku alusena kokku ideoloogiaga, kus häbi ja patt on ülendatud uhkuseks?" kirjutas Räsänen.

Piiblitsitaat, mille Räsänen postitusse kaasas on Pauluse kirjast roomlastele (Rm 1:24-27):

„Seepärast ongi Jumal andnud nemad nende südame himudes rüvedusse, et nad oma ihu ise häbistaksid. Nad on Jumala tõe vahetanud vale vastu ning austanud ja teeninud loodut Looja asemel, kes olgu kiidetud igavesti. Aamen.

Seepärast on Jumal nad andnud häbitute kirgede kätte: nende naised on ju vahetanud loomuliku vahekorra loomuvastasega, nõndasamuti ka mehed, loobudes loomulikust vahekorrast naisega, on oma tungis süttinud üksteise vastu – mees on teinud mehega nurjatust – ja on seega iseenestes saanud kätte paratamatu palga oma eksimuse eest."

Kahtlustatuna vihaõhutamises vähemuste vastu anti Räsänen politseiuurimise alla.

„Kohtueelne uurimine ei ole veel lõpuni jõudnud. Politsei avaldab rohkem infot kui uurimine on lõpetatud või süüdistuse kaalumiseks prokurörile esitatud. Enne seda rohkem kommentaare ei anta." ütles Helsinki politseijaoskonna esindaja Helsinki Timesile.

Vastusena uurimisele kirjutas Räsänen 13. augustil Twitteris:

„Ma ei muretse enda pärast, kuna usun, et see ei jõua prokurörini. Samas tunnen muret kui piibli tsiteerimist peetakse „vähimalgi" määral illegaalseks. Ma loodan, et see ei vii enesetsensuurini kristlaste hulgas. Rm 1:24-27".

Toimetas Oto Tuul