Soome riiklik lennukompanii Finnair on homoürituse Helsinki Pride 2019 ametlik partner. Toetuse avaldamiseks LGBTQ-liikumisele muutis ettevõte ka oma Facebooki profiilipildi vikerkaarevärviliseks. Foto: Facebook

Juuni viimasel nädalal Soome pealinnas aset leidva seksuaalvähemuste festivali Helsinki Pride 2019 taha on koondunud paljud riigi nimekad suurettevõtted ja organisatsioonid nagu Finnair, Helsingin Sanomat, Nokia, Lidl, Nordea pank, Elisa, Telia, riiklik alkoholimonopol Alko aga ka Soome luterlik kirik ja Muumitrollid.

Soome pealinnas 24.–26. juunil aset leidva homofestivali Helsinki Pride 2019 peamisteks partneriteks on tänavu advokaadibüroo Borenius ja riigi suurim päevaleht Helsingin Sanomat.

Teisteks nimekateks partneriteks on veel sellised kohalikud või riigis tegutsevad ettevõtted ja organisatsioonid nagu rahvuslik lennukompanii Finnair, toidupoodide kett Lidl, Nordea (Luminor) pank, Stockmanni kaubamajadekett, burgerikett Burger King, kommibränd Skittles, telekommunikatsiooniettevõtted Telia ja Elisa, ärikonsultatsiooniettevõte Ernst & Young, valdusettevõte Kesko, mobiilitootja Nokia, riigi suurim kinokett Finnkino, kodusisustus- ja moefirma Marimekko, õllebränd Karhu, riiklik alkoholimonopol Alko, riiklik sotsiaalkindlustusamet Kela, kütusemüügikett Neste aga ka Soome Evangeelne Luterlik Kirik ja laste lemmikud Muumitrollid. 

Partnerite tervikliku loeteluga on võimalik tutvuda seksuaalvähemuste festivali Helsinki Pride 2019 kodulehel.

Homoürituse tähistamiseks muutis Soome riiklik lennukompanii Finnair ka oma Facebooki profiilipildi vikerkaarevärviliseks ning Nordea pank andis välja koguni vikerkaarevärvilise pangakaardi.

Nii nunnu, kuidas "progressiivne" maailm kollektiivselt hullumeelsust põeb ja selle üle ka suurt uhkust tunneb…

Posted by Varro Vooglaid on Esmaspäev, 24. juuni 2019

 

Esimest korda osalevad Helsingi Pride 2019 raames korraldataval homoparaadil ka Soome luterlik kiriku piiskopid. Teistest riiklikest organisatsioonidest on homonädalal tugevalt esindatud veel näiteks Soome Saalihoki Föderatsioon.

Võrreldes 2017. aastaga osalejate arv mullu peaaegu kolmekordistus, kerkides hinnanguliselt 100 000 paraadiliseni. Selline rekordiline osavõtt muutis homoparaadi kõigi aegade suurimaks meeleavalduseks Helsingis. Rongkäigus domineerisid seejuures eelkõige nooremad inimesed, kelle hulgas leidus ka väga palju kooliõpilasi.

Kohaliku uudistesaate Yle Uutiset sõnul on alanud Helsinki Pride'i puhul tegemist Soome suurima kultuuri- ja inimõigusalase sündmusega käesoleval aastal. Homonädal kulmineerub laupäeval Helsingi toomkiriku juurest algava ja Kaivopuisto parki suunduva "kireva" rongkäiguga.