Andres Anvelti asendusliikmena XIII riigikokku pääsenud Barbi Pilvre andmas ametivannet, 23. novembril 2016, Tallinnas. Tänavustel valimistel korjatud 371 häält aga kohta uues riigikogu kooseisus ei taganud. Foto: Scanpix

Sotsiaaldemokraat Barbi Pilvre sõnul ei tohi alahinnata koos EKREga "demokraatliku ühiskonna alustalasid õõnestavat" Sihtasutust Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks ehk Varro Vooglaidu ja tema kaasvõitlejaid. Natsidega ei tahaks Pilvre siiski otseseid paralleele tõmmata.

"EKRE eesmärk on mitmete euroopaliku tsivilisatsiooniga kaasnevate, nö meile "võõraste" sotsiaalsete innovatsioonide hävitamine – näiteks kooseluseadus –, mida kavatsetakse läbi viia enamiku tahet väljendavate rahvaküsitluste abil. Kahtluse all on sooline võrdõiguslikkus ja multikultuursus Eestis," kirjutab Barbi Pilvre eilses Eesti Ekspressi artiklis, mis kannab pealkirja: "Normaalsest" pöördest: kas paremäärmuslased muudavad Eesti ühiskonnakorraldust?

Artiklis arutleb Barbi ka natsionaalsotsialistide võimuletuleku üle 1930. aastate Saksamaal, võrreldes seda poliitilise hetkeolukorraga Eestis, kus konservatiivid on valitsema pääsenud.

"Ma ei tahaks siin otseseid paralleele tõmmata, aga EKRE ideoloogidega käsikäes demokraatliku ühiskonna alustalasid õõnestav Sihtasutuse Perekonna ja Traditsioonide Kaitseks, Varro Vooglaid ja tema kaasvõitlejad on oma fanaatilise sõnumiga ja karismaatilise kihutustööga ehk seltskond, keda ei tohiks alahinnata," hoiatab Pilvre.

Meie Kirikus ilmunud uudist toimetas Martin Vaher