Endine Valge Maja peastrateeg Steve Bannon kõnelemas Zürichis toimunud konverentsil, 6. märts 2008. Foto: Scanpix

Valge Maja endine peastrateeg ja USA parempoolset meediaväljaannet Breitbart juhtinud Steve Bannon ennustab Ameerikas ja Euroopas esile kerkinud establishmenti'i-vastastele liikumistele edu. "See pole läbi, see on alles algus," kõneles Euroopasse saabunud Bannon teisipäeval Šveitsis 1500 kuulajale.

Ta lasti Valgest Majast lahti, pagendati Breitbartist ning mees, kellel ta aitas saada USA presidendiks, väitis, et ta on kaotanud mõistuse, ent Steve Bannon suudab endiselt hulga inimesi kokku tuua, nendib väljaanne Politico.

6. märtsil esines Itaaliast Šveitsi saabunud Bannon ühel konverentsil Zürichis. Itaalias oli Bannon tunnistajaks "populistide" edule üldvalimistel, nimetades seda "maavärinaks Euroopa jaoks".

Steve Bannon jalutamas Roomas mööda Piazza Navonat. Foto: Scanpix

Zürichis kohtus Bannon Alternatiiv Saksamaale (AfD) liidri Alice Weideliga ja kõneles temaga poliitilisest kommunikatsioonist ja alternatiivmeediast.

"See pole läbi, see on alles algus," hindab Bannon läänemaailma tabanud "populismilainet". "Ajaloo kulg on meie poolel."

Ohtliku konkurendina Ameerikas näeb ta radikaalset naiste õiguste eest seisvat liikumist Time's Up, mida ta võrdleb koguni Prantsuse revolutsiooniga.

Steve Bannon kuulus parempoolse väljaande Breitbart juhtkonda alates 2012. aastast, oli alates 2016. aasta suvest Donald Trumpi kampaaniajuht ning töötas 2017. aasta jaanuarist augustini presidendi nõuniku ja peastrateegina.

Kuid siis pidi ta Valgest Majast lahkuma ning naasis Breitbarti toimetusse. Käesoleva aasta algul oli ta sunnitud sealtki lahkuma, sest nimetas Michael Wolffi skandaalses raamatus "Fire and Fury" Trumpi poja ja ühe Vene advokaadi kohtumist 2016. aastal riigireetmiseks ja ebapatriootlikuks teoks.

President Trump teatas seepeale, et Bannonil ei ole mingit tegemist ei tema ega tema presidentuuriga. "Kui ta vallandati, ei kaotanud ta mitte ainult töökoha, ta kaotas oma mõistuse," ütles Donald Trump.

"President Trumpi ja minu suhted on läinud üles- ja allamäge… Ning jah, meie advokaadid suhtlevad omavahel," nentis Bannon, jäädes endale kindlaks, et Trump on eriline inimene ja meeldib talle endiselt.

Toimetas Veiko Vihuri

Steve Bannon lahkus Breitbarti juhi kohalt

Valgest Majast lahkunud Bannon: lähen Trumpi eest sõtta!