Voice of Europe uudisteportaali päis. Pilt: Ekranitõmmis

Konservatiivne uudisteportaal, mis keskendus Euroopat tabanud sisserändekriisi kajastamisele konservatiivide vaatenurgast, pidi tänu sotsiaalmeedia tsensuurile ja reklaamiplatvormidest väljalülitamisele oma tegevuse lõpetama.

22. juunil postitatud hüvastijätukirjas teatas uudistekanal, et ta on sunnitud oma tegevuse lõpetama sotsiaalmeedia tsensuuri ja suurte reklaamiplatvormide boikoti tõttu.

Tegemist oli populaarse uudistekanaliga, mis peale sisserändekriisi kajastas veel kultuurisõdade, majanduse ja muid olulisi rahvusvahelisi uudiseid.

Voice of Europe toimetus peab teile, meie lugejad, kurvastusega teatama, et me lõpetame lõplikult oma uudiste edastamise. Me teeme seda loomulikult raske südamega ja selle põhjuseks on kuude pikkune Google’i, Facebooki ja Twitteri tsensuur,” kirjutatakse hüvastijätukirjas.  

Samuti mainiti, et Voice of Europe ei saa oma tegevust finantseerida reklaamide kaudu, kuna suured reklaamiplatvormid ei paiguta enam nende leheküljele reklaame ja ainuüksi lugejate otsetoetusest tegevuse jätkamiseks ei piisa.

Uudisetkanalil on Facebookis ligi 400 000 jälgijat ja Twitteris üle 200 000.

Voice of Europe lõpetas oma pöördumise: “Nagu teiegi, oleme meie Voice of Europe toimetuses väga mures tumeda tuleviku pärast, kuhu meie ühiskond paistab suunduvat. Me elame täna ajas, kus ei sallita faktide jagamist, mis ei ole kooskõlas peavoolu narratiiviga.”

Toimetas Karol Kallas