WEFi asutaja Klaus Schwab esinemas B20 ärijuhtide kohtumisel, Nusa Dua, Bali, 14.11.2022 Foto: Scanpix

Indoneesia Bali saarel toimunud suurriikide G20 tippkohtumisel allkirjastati riigijuhtide deklaratsioon, mille ühe punktina nähakse ette üleilmse ühtse vaktsiinipassi süsteemi loomine, mille alusel tohiks inimesed reisida, vahendab Karol Kallas.

Deklaratsiooni 23. punktis seisab, et "rahvusvahelise tõrgeteta reisimise hõlbustamiseks" lubatakse pühenduda rahvusvahelisele dialoogile ja koostööle eesmärgiga luua "usaldusväärne üleilmne tervisevõrgustik, mis kasutab uue süsteemi ehitamisel ära olemasolevate reeglite kogumite ja digitaalsete Covid-19 tõendite eduloo". 

Deklaratsiooni 23. punkt kõlab: 

Me tunnistame vajadust tugevdada tervisetoodete kohalike ja piirkondlike tootmiste võimekusi ning koostööd selles valdkonnas. Samuti me peame tähtsaks jätkusuutlikke üleilmseid ja regionaalseid teadus- ning arendustegevuse võrgustikke, millega hõlbustatakse üleilmset ligipääsu vaktsiinidele, ravimitele ja määranguvahenditele (​​vaccines, therapeutics and diagnostics; VTD), seda eriti arengumaades. Me rõhutame era- ja avaliku sektori koostöö olulisust, tehnoloogiasiiret ja teadmiste jagamist, mida tehakse vabatahtlikult ja ühiselt kokku lepitud tingimustel. Me toetame samuti Maailma Terviseorganisatsiooni mRNA vaktsiinitehnoloogia siirdekeskust (WHO mRNA Vaccine Technology Transfer Hub) ja selle kõigis maailma piirkondades asuvaid harusid, mille eesmärgiks on tehnoloogia ning tehnilise oskusteabe jagamine vabatahtlikel ja ühiselt kokku lepitud tingimustel. Me tervitame vaktsiinide teadus- ja tootmisvaldkonna koostööd, sealhulgas arengumaade omavahelist laiendatud ühistegevust. Me teadvustame kui olulised on jagatud tehniliste nõuete kogumid ja kontrollimeetodid, mis (2005. aasta) rahvusvahelise tervisekorra (International Health Regulations; IHR) raamistikus hõlbustavad rahvusvahelist reisimist, koostalitlusvõimet, mis kasutavad nii digitaalseid kui mitte-digitaalseid lahendusi, mille hulgas on vaktsineerituse tõend. Me toetame rahvusvahelise dialoogi ja koostöö jätkumist, mille eesmärgiks on usaldusväärsete üleilmsete digitaalsete tervisevõrgustike loomine, mis on osa pingutustest, millega võimendatakse tulevaste pandeemiate ära hoidmise ja neile reageerimise tegevusi, mis kasutavad uue süsteemi ehitamisel ära olemasolevate reeglikogude ja digitaalsete Covid-19 tõendite eduloo.  

Pisut lihtsamalt sõnastades soovivad maailma rikkamate riikide juhid jätkuvalt luua, hoolimata asjaolust, et mRNA "vaktsiinid" on Covid-19 leviku piiramisel, rääkimata selle ära hoidmisest, läbi kukkunud, "mRNA vaktsiinitehnoloogia siirdekeskuse". 

Samuti nimetavad riigijuhid Covid-19 vaktsiinipasse "edulooks", seda hoolimata asjaolust, et "vaktsiinid" ei hoia ära nakatumist ja vaktsineeritud inimesed levitavad viirust samamoodi kui vaktsineerimata inimesed. Mitmed teadusuuringud näitavad, et haiguse ilma vaktsiinita läbi põdenud inimestel on kümneid kordi parem immunkaitse kui vaktsineeritud inimestel. Inimeste vaipvaktsineerimisel Covid-19 vastu ja vaktsiinipassidel pole õigustust.

Kogu osutatud Bali deklratsiooni 23. punkt kõlab, nagu Bill Gatesi "vaktsiinimaffia" märg unenägu – mida on kirjeldatud viidatud ajakirjandusliku uurimuse 4. peatükis. "Me peame tähtsaks jätkusuutlikke üleilmseid ja regionaalseid teadus- ning arendustegevuse võrgustikke, millega hõlbustatakse üleilmset ligipääsu vaktsiinidele, ravimitele ja määranguvahenditele …" jne.

Viidatud peatükis on kirjeldatud, kuidas Bill ja Melinda Gatesi Sihtasutus, Wellcome Trust, Gavi ja CEPI – mis on "jõugu" juhtorganisatsioonid – mõjutavad kümnete miljonite dollaritega, WHO puhul miljarditega, poliitikuid, riigijuhte ja kõrgeid terviseametnikke, et luua midagi pandeemia vastase üleilmse rünnakrühma laadset, mida saaks järgmise pandeemia tekkides selle vastu rakendada. Selle käitamine nõuab aastas (kümneid) miljardeid dollareid, mis tegutseks tõenäoliselt "vabaühendusena" ja mida kontrolliksid suuremas osas viidatud neli organisatsiooni või nendega seotud "eksperdid".

Osutatud nelja vabaühenduse "tarkuse" toel loodud Covidi pandeemia lahendused osutusid ebaõnnestunud eksperimendiks, millest oli rohkem kahju kui kasu. Gatesi "maffial" ei õnnestunud siiski kõiki maailma riike enda tahtele allutada ja tänu sellele on meil olemas kaks kontrollgruppi: USA Florida osariik ja Rootsi, mis ujusid üldises Covidi hulluses vastuvoolu, jättes oma inimestele nende vabadused ning õigused alles. Täna on mõlemad saanud hakkama palju paremini kui piiranguid, sundvaktsineerimisi ja sulgemisi kehtestanud riigid. Samas kõige karmimaid piiranguid rakendanud riikides on liigsuremus viimaste aastakümnete tipus, inimesi jälitavad "seletamatud" terviseprobleemid, pandeemiapaanika on keeranud uppi riikide terviseüsteemid ja majanduse ning mida kõike veel.

Siis on veel Aafrika. Mandril on tänaseks ära vaktsineeritud 24 protsenti inimestest, kuid see on "pandeemiaga" kõige vähem pihta saanud (4 miljonit juhtumit, 102 000 surma). Gates ja tema "jõuk" küll hirmsasti tahtsid Aafrikat Covidi vastu ära süstida, kuid erinevatel asjaoludel pääses must rahvas nende küüsist. 

Bali deklaratsioonile on üllitatud lisaks veel täiendatud tekst, milles kirjutatakse (lk 38): "…liigutakse edasi süsteemide koostalitlusvõime suunas, mille hulgas on vaktsineerimist kinnitavad mehhanismid. Samal ajal austatakse riiklike tervisesüsteemide suveräänsust ja vastavaid regulatsioone, nagu näiteks isikuandmete kaitset ja andmete jagamist."

Indoneesia terviseminister Budi Sadikin kommenteeris G20 deklaratsiooni: "Luua tuleb digitaalne WHO poolt tunnustatud tõend, mis piiraks ja reguleeriks rahvusvahelist reisimist. Kui inimene on nõuetekohaselt vaktsineeritud või testitud, võib ta järgmise pandeemia ajal vabalt ringi liikuda ning inimeste liikumist ega maailma majandust ei panda 100 protsenti seisma, vaid teatud inimeste liikumine on jätkuvalt lubatud." Tema sõnul on Indoneesia võtnud sellise tõendi välja mõtlemise enda peale ja esitab järgmisel Maailma terviseassambleel (mis toimub 2023. aasta maikuus) asjakohase maailma terviseregulatsioonide muutmise kava. 

Enam vähem samasuguse kava käis välja 2021. aasta augustis WHO.

G20 ja (äriinimeste) B20 kohtumistel osales Maailma Majandusfoorumi juht Klaus Schwab, kes kirjutab oma raamatus "Covid-19: Suur Lähtestamine", et sulgemistest tingitud sotsiaalmajanduslikud kaotused on avanud võimaluse luua "uus maailmakord". 

B20 kohtumisel peetud kõnes rääkis ta: "Me seisame silmitsi sügava, süsteemse ja strukturaalse oma maailma ümberkorraldamisega. See võtab aega. Maailm näeb peale seda ülemineku protsessi välja teistsugune."

Ühendkuningriigi telekanali saatejuht Mark Steyn nendib, et maailma riigijuhid "on võtnud viiruse ja selle järele ümber kujundatud maailma ning tahavad selle nüüd igaveseks nii kehtima jätta". Peale seda, kui Pfizeri üks juhtidest Janine Small tunnistas, et vaktsiin ei hoia viiruse edasikandumist ära, leidis Hollandi õigusfilosoof Eva Vlaardingerbroek: "Kõik [meditsiinieetika ja ravireeglid] on nüüd aknast välja visatud. Kõik teavad, et vaktsiinid ei tööta. … See on nii ilmne, et kogu loogika on prügimäele visatud."  

Vlaardingerbroeki sõnul kui maailma riigijuhid räägivad, et "me võimaldame inimestel reisida", siis tegelikult mõeldakse "kui te ei tee seda mida me tahame, keelame me reisimise ära". "Põhimõtteline küsimus, millele tuleb tähelepanu pöörata, on järgmine: inimesed on unustanud ära, mis on riigi ülesanne ja selle, et riigi ülesanne on oma kodanikke teenida. Meil on riikide kaupa inimesi, kes on ilmselt ära unustanud, et me maksame poliitikutele oma maksudega palka. … Me teeme seda sellepärast, et riik – eelduste kohaselt – tegutseks meie huvides. Selle asemel käitub riik meiega kui kurjategijatega ja iga kodanik on kurjategija seni, kuni pole tõestatud vastupidist." 

Toimetas Karol Kallas