Tagasivaade aastale 2017: tähelepanekuid kodumaise kultuurisõja rindelt

Varro Vooglaid ja Markus Järvi vaatavad tagasi aastale 2017 – milline oli lõpusirgele jõudnud aasta portaalile Objektiiv? Millised olid peamised muutused Eesti avaliku arvamuse kliimas? Milliste järjekordselt ebasündsate ettepanekutega tuli aasta jooksul lagedale maksumaksjate poolt ülal peetud pahemradikaalide mõtte-, finants- ja võimukoda, mida avalikkus nimetab hellitavalt sotsiaalministeeriumiks?

Markus Järvi ja Varro Vooglaid heidavad pilgu peagi mööduvasse aastasse tuues teateid kodumaise kultuurisõja rindelt.

Aastal 2017 paisati avalikkuse ette mitmeid algatusi, mille eest Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks ja portaal Objektiiv on hoiatanud juba aastaid. Nende hulka kuulub muuseas sotsiaalministeeriumis välja hautud võrdse kohtlemise seaduse kohaldusala laiendamine, kohtuliku omavoli korras tehtud lükked “homoabielu” hiiliva seadustamise poole Eestis ning kasvõi Eesti Inimõiguste Keskuse poolt reklaamitud pealekaebamisrakendus UNI-FORM.

Kõik eelnevad lükked üritavad edendada ideoloogilist diktatuuri ning selle raames soovitakse inimeste reaalseid kodanikuvabadusi, nagu südametunnistus- ja väljendusvabadus, koomale tõmmata ja võltsvõrdsuse ideoloogiale allutada.

Vooglaid ja Järvi kommenteerivad ka Objektiivi aastat, mille võib lugeda kordaläinuks. Eelkõige kuulub meie tänu tuhandetele annetajatele, kes meie jõulukampaania raames on taaskord näidanud, et peavad Objektiivi tööd oluliseks ning soovivad meie portaali jätkamist.

Suur tänu kõigile toetajatele, lugejatele ja kaasamõtlejatele! Soovime teile rahulikku vana aasta lõppu ja ikka paremat uut!

Kui peate Objektiivi tegevust oluliseks, siis toetage seda annetusega! Annetuse vormistamine annetustelehel võtab vaid mõne hetke. Täname!

Aidake viia artikli sõnum palju suurema hulga inimesteni, jagades artiklit sotsiaalmeedia kaudu oma sõprade ja tuttavatega!
JAGA
Markus Järvi
Markus Järvi on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks üks asutajatest ja juhatuse liige. Alates 2018. aasta novembrist on ta portaali Objektiiv peatoimetaja. Ta on lõpetanud Roomas Püha Risti Ülikooli filosoofia ja teoloogia erialal, on abielus ning kolme lapse isa.
Varro Vooglaid
Varro Vooglaid on üks SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks asutajatest, selle juhatuse esimees. Hariduselt on ta jurist.