Täna möödub kaks aastat Eesti ühest omanäolisemast meeleavaldusest, mille Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) korraldas Toompeal riigikogu ees ja Vabaduse platsil, kasutades selleks Prantsusmaal miljonimeeleavaldusi korraldanud liikumiselt Manif pour tous laenatud hiiglaslikku loosungit.

Pärast meeleavaldust kirjutas SAPTK oma kampaania “Kaitskem üheskoos perekonda!” Facebooki lehel:

“Meie sümboolne meeleavaldus Toompeal ja Vabaduse platsil on peetud. Aitäh kõigile, kelle abil see on teoks saanud. Oleme omalt poolt taas kord tõstnud suurelt, nähtavalt ja kuuldavalt esile elementaarse loomuseadusliku tõe, et perekonna ja abielu keskmes on mehe ja naise vaheline suhe ning et igal lapsel on õigus emale ja isale. See on tõde, mida iga riik, mis loodab paremale tulevikule, peab austama, sest nagu meie põhiseaduseski on öeldud: perekond on rahva püsimise ja kasvamise ning ühiskonna alus.”

Meeleavalduse videokokkuvõttes on toodud selgelt välja sõnumid, mida ettevõtmise kaudu esile tõsteti. “Kui poliitikute silmad jäävad kõige elementaarsema tõe suhtes pimedaks, siis teeme selle neile suurelt nähtavaks,” öeldakse kohe video alguses.

SAPTK juhatuse esimehe Varro Vooglaid toonitas, et oleme oleme oma kultuurilises allakäigus jõudnud olukorda, kus kõigi vastutustundlike inimeste esmaseks kohustuseks on tuua julgelt ja kindlalt esile kõige elementaarsemad tõed ja kaitsta inimloomusest lähtuvaid loomuseaduslikke aluspõhimõtteid, mis on jäänud revolutsiooniliste rünnakute alla.

“Iseenesest on see väga tõsine märk, et oleme sunnitud seisma niisuguste põhimõtete kaitsel, mida iga terve mõistusega inimene peab elementaarseks, just nagu on seda teinud kõik suured tsivilisatsioonid,” selgitas Vooglaid.

“Seepärast peame väsimatult ja vankumatult rõhutama, et perekond on inimloomusel rajanev ühendus, mille keskmes on mehe ja naise vaheline suhe, ning et igal lapsel on loomulik õigus emale ja isale, mida kellelgi ei ole voli neilt ära võtta,” ütles SAPTK juhatuse esimees ja avaldas lootust, et meeleavalduse kaudu said need sõnumid ka poliitilise eliidi jaoks hästi nähtavaks tehtud.

Meeleavalduse videokokkuvõtet on võimalik vaadata nii eesti keelesvene keelesinglise keelesprantsuse keelesitaalia keeleshispaania keelesportugali keelessaksa keelespoola keelessoome keeles kui ka rootsi keeles.