FBI direktor James Comey eile kongressis grillimisel. Foto: Nicholas Kamm, AFP/Scanpix

Tunnistades eile USA kongressi ees teada-tuntud tõsiasja, et Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) "uurib" president Donald Trumpi väidetavaid sidemeid venelastega valimiste ajal – lootuses midagi leida –, ei soovinud büroo direktor James Comey kinnitada uurimisi ega isegi uurimise kaalumist tundliku informatsiooni lekitamise osas Valgest Majast meediale.

Nagu kirjutab Zero Hedge, on karistus sellise tegevuse eest kuni kümme aastat vanglakaristust.

Fox Newsile antud intervjuus ütles kogenud poliitik ja endine esindajatekoja spiiker Newt Ginrich, et taoline käitumine Comey poolt oli "idiootlik" – ühelt poolt avalikult tunnistada Vene fantoomide tegevuse uurimist, kuid vältida isegi lubadust tegeleda leketega.

https://www.youtube.com/watch?v=hzN3STI2lOs

Juba vabariiklaste kandidaadi valimiste ajal mullusteks presidendivalimisteks näis Gingrich ennustavat, et establishmentil tuleb Trumpiga paksu pahandust.

Ta selgitas Trumpi ümber keerlevat tormi sellega, et nomenklatuur ei tea, mida hakata peale mehega väljastpoolt, kes "ei ole klubi liige… Teda ei ole võimalik kontrollida. Ta ei ole läbinud initsiatsiooniriitusi. Ta ei olnud salaühingu liige."

https://www.youtube.com/watch?v=Fl08XGKt03I

Taustaks ülaltoodule toob Postimees lugejaini demokraadist senaatori Dianne Feinsteini teadaande, et Trump peab peatselt ametist lahkuma. Vastates Los Angeleses meelt avaldanud inimese küsimusele, kes, teades "et [Trump] rikub igapäevaselt seadust" ja et "tal on ilmselgeid sidemeid Venemaaga," soovis teada, "kuidas me ta ametist tagandatud saame?"

Feinstein (83) vihjas end teadvat rohkem, kui hetkel öelda võib, ja vastas: "Meil tegelevad sellega paljud inimesed. Ma arvan, et ta lahkub ise."

Mitmed kommentaatorid on arvanud, et Trump kõrvaldatakse mingil hetkel ametist, kirjutab Postimees.

Praegu populaarseima lugejakommentaari postitaja Toomas Vaas võtab uudise kokku nii (muutmata kujul – toim):

"Senaator tõi esile mitmeid Trumpi äriimpeeriumit puudutavaid huvide konflikte, kuid keeldus ütlemast, kas president on teinud midagi, mille alusel on võimalik teda ametist tagandada." Kui kirjutada, et "senaator Feinstein on inimsööja, kes sööb väikeseid tüdrukuid", kas seda peab põhjendama kuidagi või piisab kui "keelduda ütlemast, kas senaator Feinstein on teinud midagi, mille alusel on teda võimalik süüdi mõista"?

Teadaolevalt on isegi presidendivalimistel lüüa saanud Hillary Clinton valmis "peidust välja tulema," et "lasta oma valgusel särada" ning liituda kõigi nendega, kes köögis keelt pekstes või naistega koosolekuid pidades riiki räsivale probleemile lahendust otsivad: