Indrek Tarand ja Jevgeni Ossinovski Pärnu Jahtklubis. Foto: Scanpix

Indrek Tarandi suhtes tuleks alustada kriminaalmenetlust, sest karistusseadustiku kohaselt on seaduslikult korraldatud avaliku koosoleku takistamine keelatud ning selle eest võib karistada kuni üheaastase vangistusega, osutab Varro Vooglaid.

Täna hommikul leidis EKRE poolt riigikogu ees korraldatud ÜRO rändeleppe vastasel meeleavaldusel aset inetu intsident, kui Euroopa Parlamendi saadik Indrek Tarand tungis omavoliliselt poodiumile, haaras mikrofoni, keeldus seda tagasi andmast ning hakkas kõlaritesse karjuma meeleavalduse mõttele vastupidiseid sõnumeid.

Pärast seda, kui meeleavalduse korraldajad ja teised kohalviibinud teostasid Tarandi suhtes omakaitset (vt videot siit), et tema ebaseaduslik rünne peatada, jooksis hiljuti sotside ridades parlamenti kandideerimisest teatanud eurosaadik politseisse ja tegi avalduse, kuna ta olevat rüseluse käigus haiget saanud.

"Ma olin füüsilise vägivalla ohver ning seaduskuuleka kodanikuna tegin toimunu järel politseile avalduse, et ründajad välja selgitataks. Sellist avalikku rünnakut, et saa kopika eestki lubada," ütles Tarand ERR-ile.

Paraku jätab Tarand mainimata, et tegelikult on seadust rikkunud mitte need, kes peatasid tema õigusvastase ründe, vaid tema ise, kes õigusvastase ründe toime pani.

Seetõttu on minu tungiv soovitus EKRE-le minna ja teha omalt poolt samuti avaldus, sest kui kellegi suhtes peaks siin menetlust alustama, on see Tarand ise. Nimelt ütleb karistusseadustiku § 158 sõnaselgelt, et "seaduslikult korraldatud avaliku koosoleku takistamise […] eest karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega."

Põhiseaduse §-s 47 ja Euroopa nimõiguste konventsiooni artiklis 11 sätestatud kodanike õigus rahumeelselt koguneda ja koosolekuid pidada on demokraatliku ühiskonna üks nurgakividest ja sellesse sekkumist ei või käsitleda kergekäeliselt. Riigi põhiseaduslikuks kohustuseks on tagada võimalus teostada seda õigust ilma vaenulike isikute vahelesegamiseta.

Seega on täiesti vastuvõetamatu, kui keegi poliitik leiab, et ta võib tulla jõuga poliitilise oponendi meeleavaldust takistama! Just nagu EKRE poliitikud ei ole kunagi takistanud ühegi sotside korraldatud avaliku koosoleku läbiviimist, nii ei tohi seda teha ka sotsid EKRE suhtes. Seadused kehtivad kas kõigile, kaasa arvatud sotsidega ühte heitnud eurosaadikule, või ei kehti need kellelegi.

Indrek Tarand Facebookis: "Mine p****e". "Lollid saavad molli"