Tartu Lille noortekeskuses (pildil) hakkavad LGBT-aktivistid jagama lastega oma kogemusi ja mõtteid seksuaalvähemuste teemal. Foto: Scanpix

Tartus korraldatakse linna poolt hallatavas Lille noortekeskuses LGBT+ teemalisi õhtuid eesmärgiga rääkida 13-18 aastastele lastele seksuaalvähemustest ning jagada nendega oma selleteemalisi kogemusi ja mõtteid seiklus- ja kogemusõppe meetodeid kasutades.

"Rahvusvahelise projekti "Out in the Open" raames toimuvad novembris Lille noortekeskuses (Lille 9) LGBT+ spektrumi teemalised õhtud," reklaamitakse üritust Tartu Noorsootöö Keskuse Facebook'i lehel.

https://www.facebook.com/Tartu.ntk/photos/a.2267045046908726/2506198659660029/?type=3&theater

 

Õhtute eesmärgiks on kuulutuse kohaselt rääkida lastega "seksuaalvähemustest ning jagada oma kogemusi ja mõtteid sellel teemal kasutades seiklus- ja kogemusõppe meetodeid".

"Mängime mänge, pistame midagi hamba alla, räägime juttu ning jagame kogemusi ja mõtteid," kirjeldavad LGBT-aktivistid oma kavatsusi laste suhtes.

Esimesel novembril algavale kohtumiste sarjale on korraldajate sõnul oodatud "põhiliselt noored vanuses 13-18", aga ukse taha ei jäeta ka nooremaid ega vanemaid.

Tartu linn toetab homopropaganda levitamist

LGBT+ teemaõhtuid võõrustav Lille noortekeskus kuulub alates mullu 1. maist Tartu linnavalitsuse poolt hallatava Tartu Noorsootöö Keskuse koosseisu.

Tartu Noorsootöö Keskuse struktuur. Foto: tntk.tartu.ee

Keskuse põhimääruse kohaselt peaks selle ülesandeks olema "innustava ja uuendusliku noorsootöö keskkonna loomine Tartu linna noortele, et neist kujuneksid tegusad, loovad ja õnnelikud inimesed".

Tartu Noorsootöö Keskuse direktori Grete Sarapi (grete.sarap@raad.tartu.ee; 5346 2889) tööülesandeks peaks olema aga keskuse juhtimine tulemuslikku tegutsemist ja arengut tagaval viisil.

Tartu Noorsootöö Keskuse direktor Grete Sarap. Foto: tntk.tartu.ee

Lille noortekeskuse juhataja Elisabeth Jänes (elisabeth.janes@raad.tartu.ee; 5303 4193) peaks aga oma tööülesannete kohaselt tegelema hoopis noorsootöö koordineerimise ja noortekeskuse juhtimisega lähtuvalt teenusekirjeldusest ja fookussuunast.

Lille noortekeskuse juhataja Elisabeth Jänes. Foto: tntk.tartu.ee

Alles äsja võõrustas Tartu linn lahkelt ka riigi poolt enam kui 20 tuhande euroga toetatud homofilmifestivali Festheart. Järgmisel aastal on korraldajatel plaanis linnas läbi viia aga juba tervet nädalavahetust hõlmav programm.

Riigilt üle 20 tuhande euro saanud homofilmifestival jõuab homme Tartusse