Foto: Piqsels

Toksikoloogiateadlane Janci Lindsay hoiatab, et Covid-19 vastu tehtavad mRNA süstid võivad teha inimeste viljakusele korvamatut kahju ja ilmtingimata on vaja uurida nende mõju inimeste viljakusele. 

Kolmapäeval 7. detsembril korraldas (algab 6:20) Ameerika Ühendriikide vabariiklasest senaator Ron Johnson Covid-19 vastu tehtavate süstide ohutuse teemalise erialaekspertide ümarlaua, mis kandis pealkirja "Covid-19 vaktsiinid: mis need on, kuidas need töötavad ja võimalikud vigastuste põhjused" (COVID-19 Vaccines: What They Are, How They Work and Possible Causes of Injuries). Ümarlaual osalenud kolmekümne aastase kogemusega toksikoloogi Lindsay sõnul võivad mRNA süstid "muuta terve põlvkonna viljatuks" või "[viljatus] võib kanduda järgmistele põlvkondadele tahtmatu geeniülekande kaudu", vahendab LifeSiteNews.  

Lindsay sõnul on "täiesti vastutustundetu kõikide nende süstidega jätkamine" laste ja lapsekandmise eas naiste puhul ilma, et "seda põhjalikumalt uuritaks". Ta selgitas, et "hetkel ei ei ole mingit tõestusmaterjali, mis näitaks, et need süstid on tõhusad ja turvalised". 

Dr Lindsay'l on Texase Ülikoolist saadud doktorikraad biokeemias ja molekulaarbioloogias ja ta juhib konsultatsiooniettevõtte Toxicology Support Services, LLC toksikoloogia ja molekulaarbioloogia osakonda.

Ümarlaual väitis Lindsay lisaks, et Pfizeri ja Moderna mRNA süstid ei jää ainult süsti kohale käsivarde [mida ettevõtted lubavad], vaid levivad üle keha. Ainsa erinevusena nimetatud kahe mRNA seerumi vahel nimetas ta asjaolu, et Moderna vedeliku aineid pole leitud inimeste neerudest.  

"Millistesse kudedesse siis mRNA süstide sisu jõuab? Ajju, põrna, endokriinsetesse näärmetesse, luuüdisse, eriti verre, munasarjadesse ja munanditesse. Mis juhtub kui geeniteraapia jõuab munasarjadesse ja munanditesse? Me ei tea seda, sest kahjuks pole seda piisavalt uuritud," jätkas mürgiekspert.

Tema sõnul on mRNA süstide puhul "võimalik, et need põhjustavad viljakusele määratut kahju ja võivad muuta viljatuks terve põlvkonna".

Lindsay väited langesid koheselt "faktikontrollide" kriitika kätte. Terviseteabe faktikontroll HealthFeedback väidab, et "Covid-19 süstid pole geeniteraapia, kuna need ei suuda muuta inimese DNAd ja "Covid-19 vaktsiinid ei põhjusta ei meestel ega naistel viljakusprobleeme". 

2021. aasta oktoobris nimetas keemiakonglomeraadi Bayer ravimiharu juht Stefan Oelrich mRNA tehnoloogiat "raku- ja geeniteraapiaks", mida "turustatakse vaktsiinide pähe".

Hiljuti valminud uuringus tuvastati, et 42 protsendil naisterahvastel on peale süstimist tuvastatud "päevade" häireid, mis tekitab küsimusi, kuidas mRNA seerumid mõjuvad viljakusele. 

Teises teadusuuringus leiti, et peale Pfizeri mRNA Covidi süsti vähenes märkimisväärselt meeste viljakus.

Käesoleva aasta veebruaris tuvastati Rootsi uuringus, et mRNA tehnoloogiat võib olla võimalik sisestada raku DNA-sse.

2021. aasta novembris nimetas tuntud sünnitusarst-günekoloog James A. Thorp Covid-19 vastu tehtavaid eksperimentaalseid mRNA süste last ootavatele emadele "sünnitusabi ja üldse meditsiini ajaloo suurimaks katastroofiks". 

Toimetas Karol Kallas