Karol Kallas: Eestis on kohal taastava õigusemõistmise needus
Reaktsioon ühe näitleja sõltuvuse paljastusele osutab, et Eestisse on kohale jõudnud nõndanimetatud "taastava õigusemõistmise" needus.
Reaktsioon ühe näitleja sõltuvuse paljastusele osutab, et Eestisse on kohale jõudnud nõndanimetatud "taastava õigusemõistmise" needus.
Riigikohtu jaanuari kolmandal nädalal langetatud otsuse tulemusena tuleb kooseluseaduse põhjal sõlmitud suhe kanda rahvastikuregistrisse, kirjutab Karol Kallas.
Slovakkia konservatiivne poliitik ja ühiskonnategelane Vladimir Palko kirjeldab, kuidas ühiskondi pahupidi pööravaid revolutsioone korraldatakse viimastel aastakümnetel kohtusüsteemi kaudu.
Ameerika Ühendriikide New Yorki osariigi ülemkohus mõistis Donald Trumpi perele kuuluva kinnisvaraettevõtte süüdi 17 erinevas süüteos.
Politsei- ja Piirivalveameti kannapööre tunnustada USA-s sõlmitud "homoabielu" Eestis kehtiva abieluna on kehtiva õiguse ja õigusriigi põhimõtte jäme rikkumine, mida aga ei peeta homoideoloogia läbisurumisel Eesti nomenklatuuri ridades mingiks probleemiks, tõdevad Varro Vooglaid ja Markus Järvi saates "Fookuses".
"Kui me ütleme, et riigikohtu kohtunikud võiksid olla rahva poolt valitud ja selle peale öeldakse meile, et te olete nagu Stalini Nõukogude Liit, siis mul on raske üldse mõelda, kuidas me seda arutelu jätkame ja millest me omavahel üldse räägime," kommenteerib Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme kriitikat, mis on EKRE poolt kavandatavale justiitsreformile osaks.
EKRE esimees Mart Helme märkis oma erakonna kongressil Tallinnas Estonia kontserdisaalis peetud kõnes muu hulgas, et võitlustanner on nihkunud justiitsaktivismi väljale, kus kohtud võimude lahususe põhimõtet jõhkralt jalgade alla tallates on kuulutanud kooseluseaduse kehtivaks ning asunud seda rakendusaktide puudumisest hoolimata ellu viima.
Eesti Kohtunike Ühingu aseesimees heidab kohtuliku aktivismi kriitikutele ette soovi allutada kohtud täitevvõimu kontrollile.